Aktuality

Paměť národa podpořilo téměř 500 sportovců

V sobotu 11. června odstartoval Běh pro Paměť národa na deset kilometrů, jímž si Post Bellum připomnělo deset let vysílání rozhlasových Příběhů 20. století. V nich zaznívají autentické výpovědi pamětníků totalitních režimů 20. století, kteří vyprávějí o válce, teroru a cenzuře, ale také o statečnosti, boji za svobodu a lidskou důstojnost. Symbolicky se běželo za všechny, kteří tento boj nikdy nevzdali. Zaplacením startovného lidé podpořili natáčení a dokumentování dalších osudů pamětníků. Čtyři stovky běžců v oboře Hvězda přivítaly patronky Běhu pro Paměť národa, herečky Lenka Krobotová, Petra Nesvačilová a Ester Geislerová, které závod odstartovaly.

Pro Paměť národa se běželo i v neděli 12. června, a to na Štafetě pro Paměť národa na 4 x 1,25 km, do které se přihlásila necelá stovka sportovců.

Pro děti i dospělé byly připraveny zábavné kvízy, hry a netradiční sportovní aktivity. Vyzkoušet si mohli například moderní provazochodectví – slackline, lakros, městský parkour, zaběhnout si kratičkou trať rodinného běhu, pobavit se různými společenskými a karetními hrami a také si ověřit své znalosti moderní historie nebo vytvořit zábavné fotografie, které si mohli na místě odnést. Ke zhlédnutí byla také originální exteriérová výstava Příběhy 20. století představující deset zásadních fenoménů československých dějin. Během festivalu Hvězda pro hrdiny, paralelně pořádaného v oboře Hvězda Městskou částí Praha 6, vystoupili mimo jiné Michal Pavlíček s Bárou Basikovou, Michal Prokop & Framus Five a či skupina The Tap Tap.

www.behpropametnaroda.cz

Pořadatelé Běhu pro Paměť národa

Partneři Běhu pro Paměť národa

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.