Aktuality

Slavíme dvě ocenění pro Post Bellum

Projekty Post Bellum v posledních týdnech uspěly hned ve dvou soutěžích. Na předávání Cen Fóra dárců si zástupci komunikace převzali ocenění za nejlepší integrovanou kampaň roku. Porota soutěže ocenila komunikaci k Běhu pro Paměť národa 2016, jež jako symbol 20. století využila motiv fiktivní ulice měnící se v čase, který zpracoval komiksový výtvarník Vojtěch Šeda. Motiv pak dotvářely fotografie patronů běhu z řad známých osobností, které nafotil Lukáš Žentel. Ocenění se uděluje nejen za grafickou a výtvarnou nápaditost kampaně, ale také za její efektivitu a využití různorodých komunikačních kanálů.

Druhé místo v kategorii nejinovativnější vzdělávací projekt roku ceny Eduína si odnesli zástupci Post Bellum za projekt Příběhy našich sousedů. V něm již čtvrtým rokem zprostředkováváme setkání nejstarší a nejmladší generace. Učíme žáky základních škol natočit rozhovor celoživotních vzpomínek, zařadit si jej do historického kontextu a vyprávět jej ostatním, například prostřednictvím filmové či rozhlasové reportáže.

Obě ceny tak rozšířily sbírku ocenění, které Post Bellum v posledních letech posbíralo. Mezi nejcennější patří například Křišťálová lupa nebo cena za nejlepší komis. Přehled ocenění je možné najít zde.

 

 

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.