Aktuality

Kolegium Paměti národa zve na diskuze s politiky

Kolegium Paměti národa pořádá cyklus veřejných debat s předsedy demokratických politických stran. V následujícím roce se odehrají parlamentní volby a na podzim bude vrcholit kampaň před volbami prezidenstkými. Diskuse se budou týkat zejména tématu demokracie a svobody a konkrétních kroků, které v zájmu jejich zachování hodlají politici podnikat.  Jako první přijal pozvání předseda STAN pan Mgr. Petr Gazdík. 

Kolegium Paměti národa je volné sdružení přátel a partnerů Post Bellum, kteří jeho práci podporují mimo jiné proto, aby se další generace mohly poučit ze zkušenosti různých osobností s naší totalitní minulostí. Společenství Kolegia Paměti národa však cítí také spoluodpovědnost za aktuální politickou situaci. Vzhledem k nadcházejím volbám se proto Kolegium rozhodlo uspořádat cyklus veřejných besed s předsedy demokratických stran, na kterých se budeme leaderů mimo jiné dotazovat, jak konkrétně hodlají tito vystupovat  a jednat v zájmu zachování svobody a demokracie.

První pozvání přijal Petr Gazdík, s snímž jsme diskutovali v Galerii Lucerna 25. ledna 2017. „Velké ideje se nevyčerpaly, je potřeba velké ideje znovu připomínat. Místo rozdělování je třeba spojovat,“ prohlásil předseda STAN. Varoval také před jednoduchými řešeními a vzrůstem podpory populismu: „Koncentrace velké politické, ekonomické a mediální moci, která ještě před deseti lety nebyla možná, je dnes normální (…) Přicházejí různí spasitelé, kteří říkají: Bude líp! Chtěl bych říci: Ano, bude líp!“

Záznamy z debaty s Petrem Gadzíkem jsou ke zhlédnutí zde:

Na další debatní setkání Kolegia Paměti národa přijal pozvání pan Ing. Miroslav Kalousek, předseda TOP 09. Setkání se uskuteční v Galerii Lucerna v pondělí 20. února od 18 hodin. Debata je otevřená veřejnosti, zájemci se mohou přihlásit ZDE. 

Více o Kolegiu Paměti národa. 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.