Aktuality

Registrace na naši Letní školu spuštěna!

I letos organizuje Post Bellum Letní školu pro učitele. Uskuteční se 27. – 30. srpna 2017 v příjemném a klidném prostředí Broumovského kláštera. Právě teď je možné se na Letní školu Paměti národa na tomto odkazu přihlašovat, registrace je otevřená do konce května. Letní škola je určena všem se zájmem o problematiku práce s pamětnickými příběhy, zejména pro učitele dějepisu, češtiny či společenskovědních oborů na základních a středních školách.

Ústředním tématem Letní školy je pamětník a jeho příběh. Účastníci se seznámí s projektem Příběhy našich sousedů ve všech jeho fázích: Čekají nás workshopy na fázi před natáčením, natáčení pamětníka, workshop ke zpracování natočeného materiálu (nakoukneme pod pokličku metod storytellingu) i worskhop „Jak učit děti prezentačním dovednostem“. To vše na příkladech autentických syrových příběhů z Broumovska.

Na Letní škole se dotkneme také způsobů, jak pracovat s reprodukovanými pamětnickými vzpomínkami a dalšími materiály z pamětnických archivů. Odnesete si nové nápady a inspiraci, jak pracovat s portálem My jsme to nevzdali.  A čeká vás také výchovně dramatický workshop „Lidi to tak nenechaj!“ a mnoho dalšího.

Letní škola je akreditována v systému DVPP MŠMT. Každý účastník obdrží certifikát o jejím absolvování.

Kdo už v Broumovském klášteře někdy byl, ví, proč se chce vrátit. Vy ostatní, nenechte si ujít příležitost prožít pár dní na tomto neuvěřitelném místě, jehož genia loci se budeme snažit využít. Zájemce čeká prohlídka, k dispozici bude  historická kuželkárna, klášterní kavárna Dientzenhofer, benediktýnské sklepy nebo vycházku po okolí. Klášter se nachází v blízkosti Adršpašských či Teplických skal, můžete se vydat na  Broumovské stěny nebo místní naučné stezky.

Cena letní školy: 1 500 Kč. Kromě programu zahrnuje i ubytování v Domě hostů Broumovského kláštera a plnou penzi. Účastníkům můžeme hradit dopravu, a to maximálně do výše 400 Kč. Na Letní školu je možné vzít i děti, pro které je připraven plnohodnotný program. Za děti ve věku 3 – 5 let zaplatíte 300 Kč, za starší (maximálně do 10 let) pak 960 Kč. Počet účastníků Letní školy (i dětských míst) je omezen, takže jestli se vám program líbí, s přihlášením se nevyplatí příliš otálet.

Praktické informace k platbám:

  • O zaplacení zálohy ve výši poloviny účastnického poplatku  prosíme do 14 dnů od vyplnění přihlašovacího formuláře (najdete zde),  a to na bankovní účet: 51-1707230277/0100. Do políčka s poznámkami napište, prosíme, vaše jméno. Druhou část platby je třeba uhradit do konce července. Samozřejmě je možné platbu uhradit i najednou.
  • Kdybychom vaši platbu do 14 dnů od vašeho přihlášení nezaznamenali, uvolníme místo pro dalšího zájemce. Děkujeme za pochopení.
  • Kdyby se cokoli stalo a po zaplacení kurzu byste nemohli přijet, dejte nám, prosíme, vědět co nejdříve. Do konce června vám vrátíme 100%  peněz. Pokud byste svou účast museli zrušit o prázdninách, storno poplatek je ve výši 50 % účastnického poplatku, tedy 750,- Kč. Peníze za děti vracíme v plné výši. Pokud za sebe najdete platícího náhradníka, peníze vám samozřejmě vrátíme všechny.

Informace najdete také v letáku, zde:

Broumov:

zdroj: www.klasterbroumov.cz

Pár momentů z loňské Letní školy Paměti národa: 

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.