Aktuality

Už za čtyři dny poběžíme za všechny, kteří to nevzdali

Do středy, 17. května do 12 hod. se můžete přes web přihlašovat na charitativní Běh pro Paměť národa. Na místě si pak jen vyzvednete vaše startovní číslo a čip. Běžet a podpořit další nahrávání vzpomínek pamětníků 20. století mohou ale i ti, co se registrují až na místě – v sobotu 20. května před oborou Hvězda to bude možné do 10.30 hod. Výše startovného přitom zůstává stejná: 400 Kč až kolik kdo uzná za vhodné přispět.

Běžci se vydají na hlavní závod na 5 a 10 kilometrů v 11 hod. Méně sportovní podporovatelé Paměti národa, mohou běžet trasu na 1 km ve 13 nebo ve 14 hod., jezdci na odrážedlech, koloběžkách, rodiče s kočárky nebo cyklisté změří síly na Jízdě pro Paměť národa, která startuje ve 13.30 a 14.30 hod. Registrace na závod na jeden kilometr a jízdu budou možné až na místě, a to od 9 hod.

Poběžíme (nebo půjdeme či pojedeme) za všechny, kteří nevzdali boj za svobodu – letce RAF, odbojáře, politické vězně nebo třeba dědečka Františka. „Na místě si budou moci všichni návštěvníci nechat vyrobit placku „Běžím za…“ a sami si vyplní, komu symbolicky svůj běh věnují,“ říká produkční akce, Zbyněk Jurkovský z Post Bellum.

„Po celý den je připraven i doprovodný program: soutěž pro děti „Malý atlet“, kde je běh přes překážky a různé sportovní disciplíny, fotobudka Smybox, koutek deskových her a věřím, že si návštěvníci užijí také kapely, které na místě zahrají. Připraveno bude i leccos dobrého k jídlu a pití,“ doplňuje Jurkovský k doprovodnému programu. Ten začíná v 11 hod. koncertem Jump! a končí v 16 hod. Na pódiu se vystřídají také hudební formace Sun+Dead, Rudovous a Pohřební kapela. Celou akci moderuje Ondřej Cihlář ze souboru Vosto5.

Pro rodiče s dětmi je v programu připravena ještě další novinka: stan KC Kampa, v němž bude možné najít klid, prostor pro odpočinek, tvoření, přebalování a kojení. Každý malý návštěvník si s pomocí rodičů vyrobí svého vlastního běžce nebo si bude moci něco vymalovat.

Poběžte s námi i vy! Jako motivace může fungovat třeba následující video.

Děkujeme všem partnerům Běhu pro Paměť národa:

Jan Dobrovský a Petr Pudil

Kateřina a Martin Bursíkovi

Tipsport pro legendy https://www.tipsport.cz/

Městská část Praha 6 www.praha6.cz

Škoda www.skoda-auto.cz

Dopravní podnik Hl. města Prahy www.dpp.cz

Týdeník Echo tydenik.echo24.cz

Echo24.cz www.echo24.cz

Magazín Reportér www.reportermagazin.cz

Rádio1 http://www.radio1.cz/

Běhej.com https://www.behej.com/

Iron Time, o. s. www.irontime.cz

Art District Praha 7 www.praha7.cz

Piatnik, s.r.o. www.piatnik.cz

MindOK www.mindok.cz

Bageterie Boulevard www.bb.cz

Smybox http://smybox.cz/

OSA http://www.osa.cz/

Albatros Plus http://www.nakladatelstviplus.cz/uvod/

Bageterie Boulevard www.bb.cz

Centrum současného umění DOX http://www.dox.cz/cs/

The Prague Concert Co. http://www.concert.cz/

Vybavení pro akce www.vybaveniproakce.cz

Jipast www.jipast.cz

Pražské služby www.psas.cz

Johnny Servis www.johnnyservis.cz

Mojeplacky.cz www.mojeplacky.cz

 

A jak to ve Hvězdě vypadalo loni? 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.