Aktuality

Je tu nová možnost, jak podpořit Post Bellum, která nic nestojí

Ten, kdo na internetu kupuje dovolenou, oblečení, mixér, jídlo nebo spoustu dalších věcí, může teď velmi jednoduše podpořit Post Bellum. A nebude muset zaplatit vůbec nic navíc. Nově jsme totiž součástí  projektu GIVT.

Portály jako Booking.com, Invia.cz, Mall.cz, obchody Zoot.cz či Kasa.cz nebo třeba e-shopy Tchibo a Baťa podporují neziskové organizace určitým procentem ze sumy, kterou u nich zákazníci utratí. Při on-line nákupu stačí zadat následující link: http://bit.ly/Podporuji-Post-Bellum a vybrat obchod, na kterém chce člověk nakupovat. Nákup může být zcela anonymní, není nutné se kamkoli registrovat a zákazník navíc vidí, kolik procent z jeho nákupu půjde na podporu Post Bellum (či jinou vybranou organizaci).

Pravidelná podpora je nejefektivnější forma pomoci 

On-line nákup přes GIVT je novou možností, jak lze pomoci k dalšímu nahrávání vzpomínek pamětníků pro archiv Paměť národa. Existují ale další způsoby podpory, které fungují jednoduše a znamenají velkou pomoc.

Pokud jste přesvědčeni, že autentické vzpomínky lidí, jichž se bezprostředně dotkly dějiny 20. století, by měly být zachovány, staňte se členy Klubu přátel Paměti národa. Klub sdružuje pravidelné dárce a je v něm teď okolo 1800 lidí. Jako poděkování za podporu posíláme našim „klubistům“ pozvánky na besedy, koncerty, vernisáže nebo organizujeme společné výlety za nedávnou československou minulostí. Dvakrát ročně také členům klubu posíláme do schránek bulletin z autorské dílny Post Bellum.

Další snadný způsob, jak přispět k zachování vzpomínek pamětníků, je poslat trvalou dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru:

DMS TRV PAMET 30

DMS TRV PAMET 60

DMS TRV PAMET 90

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, Post Bellum obdrží měsíčně 29, 59 nebo 89 Kč. Trvalou DMS podporu si můžete zdarma kdykoli deaktivovat zasláním SMS zprávy ve tvaru: STOP PAMET na telefonní číslo 87 777.

Více o tom, jak nás lze podpořit najdete zde.

Aktivity Post Bellum, o.p.s. jsou ze dvou třetin financovány z  darů soukromých nadací, firem i individuálních dárců. V roce 2016 jich bylo skoro 2000. Velmi si vážíme každé koruny. Je to podpora, která nás zavazuje. Pravidelná podpora je nejefektivnější forma pomoci. Umožňuje nám lépe plánovat, úspěšně pokračovat v započatých aktivitách a zůstat nezávislou organizací. Děkujeme.

S členy Klubu přátel… 

  • křest knížky autorů Post Bellum

  • vernisáž výstavy fotografií

  • premiéra filmu v pražské Lucerně

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.