Aktuality

Semináře pro učitele v Praze, Brně a Ostravě

Post Bellum je nejen Paměť národa a Příběhy 20. století, ale věnujeme se intenzivně také vzdělávání. V projektech Příběhy našich sousedů, My jsme to nevzdalizážitkových dílnách (workshopech) přinášíme příběhy pamětníků do školních lavic.

O své zkušenosti bychom se s učiteli a dalšími zájemci rádi podělili na jednom (nebo obou) z akreditovaných seminářů, které proběhnou v Praze, Brně a Ostravě v listopadu a prosinci letošního roku. Konkrétní data a místa seminářů najdete také v Přihlašovacím formuláři. Cena jednoho semináře je 200,- Kč. Uzávěrka přihlášek je 3. listopadu 2017.

LIDI TO TAK NENECHAJ

Zúčastnili jste se s žáky některého z našich workshopů a zaujaly Vás metody výchovné dramatiky a zážitkové pedagogiky? Hledáte nové nápady a inspiraci pro své hodiny?  Chcete, aby Vaši žáci a studenti šli v probíraných tématech do hloubky? Nebojíte se zkoušet nové věci? Tak to je dílna „Lidi to tak nenechaj!“ právě pro Vás.

Výchovně-dramatický program s didakticko-metodickou částí o občanské statečnosti

Účastníci se pomocí výchovně-dramatických metod seznamují s osudem konkrétního mladého člověka, a prožijí spolu s ním přelomovou dobu 1947-1949. Zkoumají jeho motivace, postoje a vžívají se do situací, kdy jeho rozhodnutí měla závažné dopady. V reflexi se zabývají otázkou občanské statečnosti, její univerzálnosti a čím je podmíněna. V druhé části workshopu se účastníci důkladně seznámí s použitými metodami a jejich alternativami, k jakým cílům je možné je využít, jejich výhodami i úskalími.

Praha, Skautský institut, Staroměstské nám. 4,  20. 11. 2017, 10.00 – 15.00

Ostrava, Centrum Pant, Čs. legií 22,  29. 11. 2017, 10.00 – 15.00

Brno, Skautský institut, Moravské nám. 12,  11. 12. 2017, 10.00 – 15.00

 

PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ – DOKUMENTARISTIKA JAKO ŠKOLNÍ PROJEKT

Máte rádi projekt Příběhy našich sousedů? Také věříte tomu, že mezigenerační předávání znalostí a zkušeností je skvělý způsob učení? Chcete zažít mediální výchovu v praxi? Zavést své žáky do tajů novinářské práce a rozhlasové dramaturgie? Přijďte na seminář, který povedou redaktoři z Českého rozhlasu a metodici Post Bellum.

Prakticky zaměřený seminář představí stručně projekt Příběhy našich sousedů, a bude věnován části zpracování pamětnického příběhu. Věříme, že nejvíc se člověk naučí praxí, proto si účastníci pod vedením zkušeného redaktora vytvoří během semináře svou vlastní rozhlasovou reportáž, a získají bohatou baterií tipů a triků, jak ve školních projektech na to.  V Praze bude součástí semináře i exkurze po budově Českého rozhlasu.

Praha, Český rozhlas, Vinohradská 12,  27. 11. 2017, 10.00 – 16.30

Brno, Skautský institut, Moravské nám. 12, 5. 12. 2017, 10.00 – 16.30

Ostrava, Centrum Pant, Čs. legií 22,  7. 12. 2017, 10.00 – 16.30

Semináře jsou akreditovány MŠMT v systému DVPP. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy finančně podporuje realizaci seminářů. Na Vaše přihlášky se moc těšíme!

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.