Aktuality

Blíží se konec roku. Přemýšlíte o daru? A o dárcích?

Blíží se konec roku a blíží se i účtování. Dar z letošního roku si můžete odečíst z daní, které nás čekají v březnu. Ať už jako firma, živnostník nebo zaměstnanec. Ale je třeba dar poslat do konce prosince. Rozhodujte svobodně o svých penězích, aspoň o těch 5-10 procentech ze základu daně. Vybírejte si takové neziskové organizace, které podle vás dělají důležitou práci a dělají ji dobře a transparentně. A tak – prosíme – nezapomeňte na Paměť národa. Pošlete peníze a obratem dostanete potvrzení nebo nad 50 tisíc darovací smlouvu.

Všechny formy podpory najdete přehledně na stránce Podpořte nás.

A nebo jednoduše můžete zaslat dar na účet:

  • 51-1707230277/0100 (dary fyzických a právnických osob, dotace)
  • 6700227/0100 (sbírkový účet)

Budeme rádi, když do poznámky při bankovním převodu uvedete své kontaktní údaje a jako variabilní symbol uvedete Vaše telefonní číslo. Pokud chcete specifikovat použití Vašeho daru či dohodnout formu spolupráce napište na jan.poloucek@postbellum.cz. Děkujeme.

Tady je krátké, třeba „motivační“ video o Paměti národa.

A pokud přemýšlíte, jaké smysluplné dárky pořídit pro vaše nejbližší k Vánocům, máme jednoduchý nápad. Pořiďte jim roční členství v Klubu přátel Paměti národa, přijde vás na 1200 Kč.  Vše o našem Klubu přátel najdete zde: https://www.postbellum.cz/klub/

Je to počin, který někomu pomůže a vašim obdarovaným zároveň přinese různé milé záležitosti: dvakrát ročně bulletin Paměti národa, pozvánky na výlety na zajímavá místa s vyprávěním pamětníků, vstupenky na koncerty či divadlo, křty knížek… Tím, že sobě či někomu koupíte členství v Klubu přátel, přispějete na další nahrávání pamětníků do sbírky Paměť národa. Takže paměť naší země se i díky vám zachová. Měsíční příspěvky členů se pohybují od 100 do 2000 Kč.

Další příjemnou a snadnou cestou, jak udělat radost je nákup v našem e-shopu. Pořídíte tady bezvadné knížky, CD s Příběhy 20. století, pěkná trička nebo zápisníky. A když tu nakoupíte, podpoříte Paměť národa.

Děkujeme. A přejeme pěkný adventní čas.

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.