Aktuality

Děkujeme vám! Sbírka ke Dni válečných veteránů přinesla skoro 750 000 korun.

Knihovníci, kavárníci, pekaři, trafikanti, obchodníci, studenti, ale i gymnázia a firmy pomohly se sbírkou ke Dni válečných veteránů.

Vybrali jsme 744 334 korun!

Moc děkujeme všem, kteří do naší sbírky přispěli a všem, kteří nám s ní pomáhali. Celý výtěžek jde na nahrávání dalších vzpomínek válečných veteránů pro portál Paměť národa.

Sbírku jsme pořádali potřetí. Kasičky byly letos na 258 místech, ve všech krajích, do oběhu jsme dali 18 500 symbolických květů vlčího máku. Minulý rok jsme během sbírky vybrali 98 000 Kč.

Jsme moc rádi, že se letos do sbírky zapojili spolupracovníci a dobrovolníci Paměti národa v regionech (ještě jednou jim všem děkujeme!). Pomohl určitě i nový video spot „Ty se bojíš bouřky, dědo?“, inspirovaný skutečným příběhem válečného veterána Karla Brhela. Pro Post Bellum jej zdarma vyrobila reklamní agentura Young&Rubicam (i týmu Terezy Svěrákové patří velké díky). Video oslovilo jako neplacený příspěvek na Facebooku Paměti národa více než 329 000 lidí během necelého měsíce.

Krátkým video spotem podpořili sbírku například ředitel nakladatelství Academia a spisovatel Jiří Padevět, novinář Martin Veselovský, olympionik Ondřej Synek , herečka Ester Geislerová nebo člen české fotbalové  reprezentace Marek Suchý.

Děkujeme, vážíme si vaší podpory.

A příští rok jsme tu s máky zase zpátky!

Celkový objem darů na sbírkové konto 744 334 Kč
Z toho:  
Výše příspěvků ve sbírkových kasičkách 578 313 Kč
Dary přes web www.denveteranu.cz 117 600 Kč
E-shop Paměti národa (kvítky máku, trička DVV) 26 800 Kč
Dary na sbírkový účet 21 621 Kč
Počet míst v ČR, kde se dalo přispět 258
Kolik kvítků máku si lidé pořídili? 18 500
Počet zapojených dobrovolníků 150

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.