Aktuality

Letní škola Paměti národa bude (nejen) v červenci. Už se můžete hlásit!

I letos organizuje Post Bellum Letní školu pro učitele, která tentokrát proběhne ve dvou částech: První se uskuteční 15. – 18. července 2018 v příjemném a klidném prostředí Broumovského kláštera. Druhá část bude mít podobu jednodenního workshopu, který proběhne 4. prosince 2018 v Praze. Dobu mezi nimi využijete k natočení vlastní nahrávky vzpomínek pamětníka, ať už sami, nebo se svými žáky.

Ústředním tématem Letní školy je pamětník a jeho příběh. Účastníci se seznámí s projektem Příběhy našich sousedů ve všech jeho fázích: Čekají nás workshopy na fázi před natáčením, natáčení pamětníka, workshop ke zpracování natočeného materiálu (nakoukneme pod pokličku metod storytellingu.)  To vše na příkladech autentických syrových příběhů z Broumovska. Na jednodenním workshopu v Praze pak účastníci z nahrávky pamětníka vytvoří vlastní rozhlasovou reportáž.

Na Letní škole se seznámíte i s dalšími projekty, které Post Bellum učitelům nabízí: odnesete si nové nápady a inspiraci, jak pracovat s komiksem ve výuce.  Čeká vás výchovně dramatický workshop „Lidi to tak nenechaj!“ a mnoho dalšího.

Letní škola je akreditována v systému DVPP MŠMT. Každý účastník obdrží certifikát o jejím absolvování.

Cena letní školy: 1 900 Kč. Kromě programu zahrnuje i ubytování Domě hostů Broumovského kláštera a plnou penzi. Na Letní školu je možné vzít i děti (platí pouze pro Broumov), pro které je připraven plnohodnotný program. Za děti ve věku 3 – 5 let zaplatíte 300 Kč, za starší (maximálně do 10 let) pak 960 Kč. Počet účastníků Letní školy (i dětských míst) je omezen, takže jestli se vám program líbí, s přihlášením se nevyplatí příliš otálet. Registrace končí 9. května.

Praktické informace k platbám:

  • O zaplacení zálohy ve výši poloviny účastnického poplatku prosíme do 14 dnů od vyplnění přihlašovacího formuláře (najdete zde), a to na bankovní účet: 51-1707230277/0100. Uveďte prosím variabilní symbol 15182018. Druhou část platby je třeba uhradit do 10.června. Samozřejmě je možné platbu uhradit i najednou.
  • Kdybychom vaši platbu do 14 dnů od vašeho přihlášení nezaznamenali, uvolníme místo pro dalšího zájemce. Děkujeme za pochopení.
  • Kdyby se cokoli stalo a po zaplacení kurzu byste nemohli přijet, dejte nám, prosíme, vědět co nejdříve. Do konce června vám vrátíme 80%  částky. Pokud byste svou účast museli zrušit o prázdninách, storno poplatek je ve výši 50 % účastnického poplatku, tedy 950,- Kč. Peníze za děti vracíme v plné výši. Pokud za sebe najdete platícího náhradníka, peníze vám samozřejmě vrátíme všechny.

Přihlásit se na letošní Letní školu můžete na tomto na tomto linku.

Informace najdete také v letáčku níže.

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.