Aktuality

Letní škola Paměti národa bude (nejen) v červenci. Už se můžete hlásit!

I letos organizuje Post Bellum Letní školu pro učitele, která tentokrát proběhne ve dvou částech: První se uskuteční 15. – 18. července 2018 v příjemném a klidném prostředí Broumovského kláštera. Druhá část bude mít podobu jednodenního workshopu, který proběhne 4. prosince 2018 v Praze. Dobu mezi nimi využijete k natočení vlastní nahrávky vzpomínek pamětníka, ať už sami, nebo se svými žáky.

Ústředním tématem Letní školy je pamětník a jeho příběh. Účastníci se seznámí s projektem Příběhy našich sousedů ve všech jeho fázích: Čekají nás workshopy na fázi před natáčením, natáčení pamětníka, workshop ke zpracování natočeného materiálu (nakoukneme pod pokličku metod storytellingu.)  To vše na příkladech autentických syrových příběhů z Broumovska. Na jednodenním workshopu v Praze pak účastníci z nahrávky pamětníka vytvoří vlastní rozhlasovou reportáž.

Na Letní škole se seznámíte i s dalšími projekty, které Post Bellum učitelům nabízí: odnesete si nové nápady a inspiraci, jak pracovat s komiksem ve výuce.  Čeká vás výchovně dramatický workshop „Lidi to tak nenechaj!“ a mnoho dalšího.

Letní škola je akreditována v systému DVPP MŠMT. Každý účastník obdrží certifikát o jejím absolvování.

Cena letní školy: 1 900 Kč. Kromě programu zahrnuje i ubytování Domě hostů Broumovského kláštera a plnou penzi. Na Letní školu je možné vzít i děti (platí pouze pro Broumov), pro které je připraven plnohodnotný program. Za děti ve věku 3 – 5 let zaplatíte 300 Kč, za starší (maximálně do 10 let) pak 960 Kč. Počet účastníků Letní školy (i dětských míst) je omezen, takže jestli se vám program líbí, s přihlášením se nevyplatí příliš otálet. Registrace končí 9. května.

Praktické informace k platbám:

  • O zaplacení zálohy ve výši poloviny účastnického poplatku prosíme do 14 dnů od vyplnění přihlašovacího formuláře (najdete zde), a to na bankovní účet: 51-1707230277/0100. Uveďte prosím variabilní symbol 15182018. Druhou část platby je třeba uhradit do 10.června. Samozřejmě je možné platbu uhradit i najednou.
  • Kdybychom vaši platbu do 14 dnů od vašeho přihlášení nezaznamenali, uvolníme místo pro dalšího zájemce. Děkujeme za pochopení.
  • Kdyby se cokoli stalo a po zaplacení kurzu byste nemohli přijet, dejte nám, prosíme, vědět co nejdříve. Do konce června vám vrátíme 80%  částky. Pokud byste svou účast museli zrušit o prázdninách, storno poplatek je ve výši 50 % účastnického poplatku, tedy 950,- Kč. Peníze za děti vracíme v plné výši. Pokud za sebe najdete platícího náhradníka, peníze vám samozřejmě vrátíme všechny.

Přihlásit se na letošní Letní školu můžete na tomto na tomto linku.

Informace najdete také v letáčku níže.

 

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.