Aktuality

Běh pro Paměť národa 2018 je v cíli

Děkujeme všem, kteří běželi, pomáhali nám jako dobrovolníci, podpořili akci jako partneři a patroni. Díky vám jsme na další nahrávání vzpomínek pro Paměť národa vybrali 650 000 korun! V Praze, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Třebíči a „kdekoli“ se na start postavilo 1600 lidí. Moc nás to těší.

Kromě zmíněných pěti měst se „za všechny, kteří to nevzdali“ letos poprvé běželo také v kategorii „kdekoli“. Zaregistrovat se přes web, zaplatit startovné a vyběhnout ve stejný den a hodinu jako ostatní bylo možné po celém světě. Startovní číslo si připnuli lidé třeba ve Virginii v USA, Vrchlabí, Brně, Ostravě, Ondřejově, Řecku nebo v japonském Tokiu. Děkujeme všem jednašedesáti závodníkům, co s námi takhle na dálku běželi (díky jejich startovnému jsme vybrali přes 27 tis. Kč).

Blahopřejeme nejrychlejším běžcům, kterými byli:

  • v závodě na 10km: Jakub Sklenář (Olomouc), s časem 0:36:33 a Anežka Kotrbová (Třebíč), s časem 00:49:15
  • v závodě na 5km: Petr Fochler (Praha), s časem 00:18:31 a Teodora Chvalová (Plzeň), s časem 00:20:16

Běh i letos podpořili jeho patroni a patronky – herečky Aňa Geislerová, Lenka Krobotová a dokumentaristka Petra Nesvačilová (všechny běžely v pražské Oboře Hvězda), kajakář Vavřinec Hradilek (ten pro Paměť národa natočil video, propagující letošní běh), novinář Jindřich Šídlo, olympionička Eva Samková nebo nově i atlet Petr Svoboda.

Kromě běhání byly na všech místech i další kratochvíle –  dílny a divadlo pro děti, ukázky netradičních sportů, kurz první pomoci, koncerty nebo DJs, fotobudka Smybox, dobré jídlo a pití…

Výsledkové listiny najdete pod každým městem na webu Běhu pro Paměť národa. Tady jsou rozesmáté vzpomínky z foto – budky Smybox v Praze a Plzni.

A takhle se  běželo v Třebíči (za video děkujeme Fantiškovi Jůzovi), kde celý Běh organizovali studenti místního gymnázia.

Krátké foto-ohlédnutí za parádním dnem. Autory fotek jsou Jakub Valdivia, Martin Netočný a další, děkujeme!

 

Děkujeme za podporu všem partnerům. Bez nich by se letošních 5 běhů nemohlo uskutečnit. Níže je přehled těch nejdůležitějších, všechny  partnery pak najdete v tomto dokumentu.

Jan Dobrovský a Petr Pudil

Tipsport pro legendy https://www.tipsport.cz/

Suninvent www.suninvent.cz

OSA http://www.osa.cz/

Mediální partneři

Český rozhlas www.rozhlas.cz

Týdeník Echo a Echo24.cz tydenik.echo24.cz, www.echo24.cz

Magazín Reportér www.reportermagazin.cz

Forum 24 http://forum24.cz/

Běhej.com https://www.behej.com/

Aplikace Superlife https://www.superlife.cz/welcome

Děkujeme všem za podporu, sdílení na sociálních sítích a těšíme se zase příští rok!

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.