Aktuality

V Českých Budějovicích hledáme lektory zážitkových workshopů

Rozšiřujeme naše zážitkové workshopy pro žáky základních škol i středoškolské studenty do dalších regionů. Aktuálně hledáme lektory z Českých Budějovic a okolí . Požadujeme znalost metod zážitkové pedagogiky a výchovné dramatiky, lektorskou zkušenost, zkušenost v práci s dětmi a základní orientaci v moderních dějinách se zaměřením na československé události 20. století. Ochota starat se o produkční zajištění workshopů v Českých Budějovicích výhodou. Práce je vhodná jako doplnění jiných pracovních aktivit. Nabízíme práci pro zavedenou neziskovou organizaci, profesní rozvoj, honoráře dle počtu odvedených workshopů a pocit smyslupnosti.

V loňském roce jsme uskutečnili 149 workshopů, jimiž prošlo přes 3 000 dětí a studentů. Práce ve workshopech účastníkům umožňuje jak poznat historické téma (např. kolektivizaci, normalizaci, samizdat..), ale také hlubší vhled do občanských témat jako je demokracie, občanská statečnost nebo svoboda slova. To vše na příbězích pamětníků zaznamenaných pro Paměť národa, do jejichž dilemat se účastníci workshopu budou mít možnost vcítit.

Více informací o workshopech je možné zjistit zde: https://www.postbellum.cz/co-delame/workshopy/

Zájemci o pozici lektorů mohou kontaktovat se svým životopisem a motivačním dopisem Jitku Míčkovou –  jitka.mickova@postbellum.cz, do 20. 10. 2018.

Těší se na vás tým lektorů Post Bellum!

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.