Aktuality

Workshopy z dílny Post Bellum – možná i ve vašem městě?

Pomocí zážitkových workshopů se žáci a studenti nejen seznamují s historickými reáliemi a událostmi minulého století, ale také je vedeme k hlubšímu zamyšlení nad příčinami a následky, toho, co se událo. Děti se mohou vcítit do životních situací a dilemat lidí, kteří zlomovými okamžiky 20. století procházeli na vlastní kůži. Workshopy realizuje Post Bellum v mnoha městech či městských částech. Jsou podpořené granty, a tak jejich realizaci může třeba právě vaše škola mít zdarma či za velmi přátelskou cenu.

Podporu workshopů nabízíme v Plzni (díky partnerství s výstavou 100PY v DEPO 2015), Praze 4, Praze 10, Ústí nad Orlicí a Královéhradeckém kraji – díky těmto partnerům a dotacím absolvovaly dílny desítky dalších tříd.

Workshopy využívají prvky výchovné dramatiky a zážitkové pedagogiky a pracují se vzpomínkami pamětníků zaznamenanými na portálu Paměť národa. Jsou určeny školním třídám, a trvají cca 4 hodiny (od 9.00 do 13.00 hod). Nabízíme je pro děti od osmé třídy ZŠ, ale i pro střední školy.

Prozatím jsme pro školy vytvořili pět různých workshopů, jejich přehled najdete na webu Post Bellum – zde. Pokud byste si chtěli workshop pro vaši školu či třídu objednat, jde to jednoduše přes formulář na tomto linku.

 

 

Děkujeme partnerům:

                                     

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje, MČ Praha 4, MČ Praha 3, MČ Praha 10 a města Plzeň.

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.