Aktuality

Workshopy z dílny Post Bellum – možná i ve vašem městě?

Pomocí zážitkových workshopů se žáci a studenti nejen seznamují s historickými reáliemi a událostmi minulého století, ale také je vedeme k hlubšímu zamyšlení nad příčinami a následky, toho, co se událo. Děti se mohou vcítit do životních situací a dilemat lidí, kteří zlomovými okamžiky 20. století procházeli na vlastní kůži. Workshopy realizuje Post Bellum v mnoha městech či městských částech. Jsou podpořené granty, a tak jejich realizaci může třeba právě vaše škola mít zdarma či za velmi přátelskou cenu.

Podporu workshopů nabízíme v Plzni (díky partnerství s výstavou 100PY v DEPO 2015), Praze 4, Praze 10, Ústí nad Orlicí a Královéhradeckém kraji – díky těmto partnerům a dotacím absolvovaly dílny desítky dalších tříd.

Workshopy využívají prvky výchovné dramatiky a zážitkové pedagogiky a pracují se vzpomínkami pamětníků zaznamenanými na portálu Paměť národa. Jsou určeny školním třídám, a trvají cca 4 hodiny (od 9.00 do 13.00 hod). Nabízíme je pro děti od osmé třídy ZŠ, ale i pro střední školy.

Prozatím jsme pro školy vytvořili pět různých workshopů, jejich přehled najdete na webu Post Bellum – zde. Pokud byste si chtěli workshop pro vaši školu či třídu objednat, jde to jednoduše přes formulář na tomto linku.

 

 

Děkujeme partnerům:

                                     

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje, MČ Praha 4, MČ Praha 3, MČ Praha 10 a města Plzeň.

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.