Aktuality

Metodiky k zážitkovým workshopům

Pro učitele a vzdělavatele publikujeme kompletní a aktualizované vydání metodik k jednotlivým workshopům. Ti mohou metodiku využít jako celek, nebo ve svých hodinách vyzkoušet jednotlivé aktivity. Zveme pedagogy ke tvůrčí práci!

Den, kdy se mlčelo

Únor 1948, v rádiu hlásí, že prezident Beneš právě doplnil vládu Národní jednoty. V ulicích Prahy jsou statisíce lidí. Dav slaví pod dohledem Klementa Gottwalda na Václavském náměstí.Jaký vliv to bude mít na život malé české vesnice na Domažlicku? Jak budou občané volit v nacházejících volbách, co jim jejich volba přinese?

Den, kdy se mlčelo – metodika ke stažení

 

Doma a jinde

Zážitkový workshop pro žáky 8. a 9. tříd základních škol v dobových reáliích ukazuje principy fungování zastupitelské demokracie, ale i vzestup antisemitismu a xenofobie ve společnosti. Představuje fenomém uprchlictví z pohledu jednotlivce zasaženého velkými dějinami.

Doma a jinde – metodika ke stažení

 

Tak to neprojde 

Deset přátel se schází, aby společně oslavili narozeniny jednoho z nich. Není to úplně klasická oslava, dárkem pro oslavence je četba samizdatového vydání hry Largo Desolato od zakázaného autora Václava Havla. Zdá se, že nezůstane jen u toho. Co jsou účastníci oslavy ochotni obětovat pro svobodu slova? A mohou si mezi sebou věřit?

Tak to neprojde – metodika ke stažení

 

Písemné metodiky vznikly díky podpoře Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.