Aktuality

Od září spouštíme divadelní kroužky Paměti národa. Přihlásit se můžete už teď

Ve školním roce 2019/2020 rozšiřujeme činnost Paměti národa o divadelní kurzy, určené pro žáky a studenty ve věku 10 – 18 let (skupiny budou rozdělené podle věku). Chceme s dětmi divadelními prostředky vyprávět příběhy a události 20. století skrze autentická svědectví z Paměti národa a dát jim prostor pro společnou tvorbu a reflexi nedávné historie. Všechny informace ke kroužkům i formulář na předběžnou přihlášku najdete na webu divadlo.pametnaroda.cz. Navazujeme na více než desetileté fungování Paměti národa a na zkušenosti s tvorbou divadelního představení „Paměť jsme my“, které se odehrálo letos v lednu.

Vyplníte-li nám předběžnou přihlášku na webu divadelních kroužků, rezervujeme Vám v kroužku místo, a nejpozději do konce června se Vám ozveme s bližšími informacemi o místě a čase plánovaného kroužku.

Na pozadí konkrétního příběhu porozumí děti, které budou navštěvovat divadelní kurzy, historickému kontextu 20. století a seznámí se s podstatou totalitních režimů. Kurzy budou probíhat v odpoledních hodinách (14,30 – 16,00 a 16.00 – 17.30) na různých místech Prahy (většinou v divadelních prostorách, 1x týdně se budou děti scházet v Divadle v Dlouhé), pod vedením zkušených lektorů. Kurzy budou probíhat v období září 2019 – červen 2020 (vždy 15 lekcí za semestr). Předpokládaná cena za jedno pololetí: 2000 – 3000,- Kč. Pokoušíme se najít financování i z jiných zdrojů.

Více na webu: divadlo.pametnaroda.cz.

Fotografie níže jsou z divadelního představení „Paměť jsme my“,  inspirované šesti příběhy z Paměti národa. Odehrálo se letos v lednu dvakrát v centrální hale Masarykova nádraží v Praze. Režisérkou byla Tamara Pomoriški, která bude jednou z hlavních lektorek našich nových divadelních kroužků. Více o tomto divadelním představení můžete najít na našem webu.

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.