Aktuality

Města podporují zážitkové workshopy na svých školách. Podpořte je i vy ve výzvě ČSOB regionům!

Pomocí zážitkových workshopů se žáci a studenti nejen seznamují s historickými reáliemi a událostmi minulého století, ale také je vedeme k hlubšímu zamyšlení nad příčinami a následky, toho, co se událo. Děti se mohou vcítit do životních situací a dilemat lidí, kteří zlomovými okamžiky 20. století procházeli na vlastní kůži. Workshopy realizuje Post Bellum v mnoha městech či městských částech. Jsou podpořené granty, a tak jejich realizaci může třeba právě vaše škola mít zdarma či za velmi přátelskou cenu.

Podporu workshopů nabídly městské části v Praze 10, Praze 3 a město Ostrava.

Workshopy v Olomouckém kraji můžete společně s Československou obchodní bankou podpořit i vy: zasláním příspěvku na tomto odkaze. Soutěžíme s třemi dalšími projekty až o 50 tisíc korun, kterými ČSOB podpoří ten projekt, který vybere největší příspěvek. Projekty na dalších pozicích dostanou příspěvek nižší. Moc děkujeme za jakoukoli podporu!

Workshopy využívají prvky výchovné dramatiky a zážitkové pedagogiky a pracují se vzpomínkami pamětníků zaznamenanými na portálu Paměť národa. Jsou určeny školním třídám, a trvají cca 4 hodiny (od 9.00 do 13.00 hod). Nabízíme je pro děti od osmé třídy ZŠ, ale i pro střední školy.

 

Prozatím jsme pro školy vytvořili pět různých workshopů, jejich přehled najdete na webu Post Bellum – zde. Pokud byste si chtěli workshop pro vaši školu či třídu objednat, jde to jednoduše přes formulář na tomto linku.

 

 

Děkujeme partnerům:

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.