Aktuality

Připomeňte si s námi rok 1989 Koncertem pro Paměť národa

Na 101. výročí naší republiky 28. října 2019 pořádáme v pražském Foru Karlín Koncert pro Paměť národa. „Nezajímá nás Zemanovo oceňování komunistů, estébáků a normalizačních herců. Uděláme si svojí oslavu,“ říká Mikuláš Kroupa, zakladatel Paměti národa. Inspirujeme se legendárním Koncertem pro všechny slušný lidi z prosince 1989.

Ke starším „bardům“ chceme přizvat i mladší umělce, takže se na pódiu sejdou kapela Hudba Praha, Jaroslav Hutka, Vladimír Merta, Jan Burian, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Thom Artway a Vladimir 518. „Jednáme s dalšími umělci, například s Bárou Polákovou či Ondřejem Rumlem. Postupně budeme zveřejňovat ty, kteří definitivně potvrdí svou účast. Všichni hrají bez nároku na honorář, chtějí tak pomoci Paměti národa,“  vysvětluje za organizátory tisková mluvčí Jana Holcová.

Kapely a písničkáři zahrají jednu či dvě písně a mezi nimi vystoupí s krátkými projevy různé osobnosti. Post Bellum oslovuje například Jana Hrušínského, Tomáše Sedláčka, bývalou politickou vězeňkyni Milušku Havlůjovou, Tomáše Halíka, generála Petra Pavla a další.

Výtěžek koncertu bude věnován na další dokumentování příběhů pro Paměť národa. Tato unikátní sbírka již nyní uchovává okolo devíti tisíc mnohahodinových záznamů vyprávění lidí, kteří prožili totalitní režimy 20. století, nacismus a komunismus.

Vstupenky na koncert lze zakoupit přes síť Ticketstream. 

Prvních 550 vstupenek na koncert je za jedinečnou cenu 550 korun!

Dále se ceny lístků zvyšují takto:

po vyprodání prvních 550 lístků – konec srpna: 750,- Kč

od 01.09. do 30.09. 950,- Kč

od 01.10. do 27.10. 1050,- Kč

 

 

Koncert  je součástí kampaně „Nezapomeňme“, kterou Paměť národa připomíná 30 let naší svobod rámci „Nezapomeňme“ se Post Bellum věnuje také projektu 30 Měst Paměti národa. V těchto městech se dokumentují místní příběhy, vznikají výstavy, podporují se vzdělávací projekty, někde proběhnou koncerty. A 17. listopadu v 17:11 hod. začnou společně ve všech těchto městech zvonit zvony kostelů a radnic. Zapojila se např. města Plzeň, Pardubice, Hradec Králové, Liberec, Hořice, Vyškov, Sušice, Přeštice, Boskovice, Uherský Brod, Havlíčkův Brod a další.

Kampaň, kterou si připomínáme 30. výročí od pádu komunismu, podpoří série video spotů na sociálních sítích, v nichž promlouvají někteří herci a osobnosti veřejného života a starostové zapojených měst a hejtmani i řada veřejnosti neznámých lidí.

Kromě připomínek 30 let svobody ve 30 městech a charitativního koncertu proběhnou letos pod hlavičkou „Nezapomeňme“ také mezinárodní Ceny Paměti národa (17. 11. v Národním divadle a přímém přenosu České a Slovenské televize a ČRo Plus).

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.