Aktuality

Slavnost škol Paměti národa

Na začátku října pořádáme pro všechny naše spolupracující učitele první ročník Slavnosti škol Paměti národa. Učitelé se mohou hlásit v tomto formuláři. Neváhejte, kapacita je omezena.

Slavnost škol Paměti národa proběhne ve čtvrtek 3. října 2019 od 18.00 v sále Bohuslava Martinů na pražské HAMU na Malostranském náměstí. Představíme Vám novinky pro tento školní rok i vás seznámíme s tím nejzajímavějším, co v našich projektech za poslední rok vzniklo. Strávíme společně příjemný večer u sklenky vína a něčeho dobrého ve společnosti podobně naladěných lidí.

Učitelé, jejichž školy jsou součástí sítě Škol Paměti národa, se navíc mohou zúčastnit série doprovodných programů – besedy nad krátkým filmem Moje Stb s ředitelem Post Bellum Mikulášem Kroupou, zážitkového workshopu Lidi to tak nenechaj, kinopříběhů Čtyři příběhy revoluce a dalších.

Nejste si jistí, zda vaše škola patří do sítě Škol Paměti národa? Zapojené školy najdete na této mapě. Chcete se do sítě přihlásit? Udělat to můžete do 15. září 2019 v tomto formuláři.

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.