Aktuality

Benefiční Koncert pro Paměť národa měl zaplněné hlediště a skvělou atmosféru

Na den výročí vzniku samostatného Československa 28. října 2019 uspořádala nezisková organizace Post Bellum benefiční koncert nabitý vystupujícími umělci i mluvčími z řad československých osobností. Koncert se již v předprodejích vyprodal. Celkový počet 3 500 diváků naplnil sál Fora Karlín.

„Moc děkujeme všem návštěvníkům koncertu, kteří si koupili vstupenku i umělcům a hostům, kteří na pódiu vystoupili. Podařilo se jim vytvořit skvělou atmosféru. Zpěváci a kapely i hosté vystoupili bez nároku na honorář, toho si moc vážíme. Výtěžek ze vstupného je 1 366 146 Kč a půjde na dokumentaci příběhů pro sbírku Paměť národa a vzdělávací projekty Post Bellum,“ uvedl Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum a zakladatel Paměti národa.

 

Na pódiu Fora Karlín se sešly klasické kapely s kořeny na undergroundové nebo alternativní scéně (Už jsme doma, Zuby nehty, Michal Ambrož & Hudba Praha nebo Tony Ducháček & Garage, Monika Načeva & Michal Pavlíček) s představiteli současného popu (Bára Poláková, Jana Kirschner, Ben Cristovao, Aneta Langerová), starší i mladší písničkáři (Jaroslav Hutka, Tomáš Klus, Thom Artway, Jan Burian, Jaroslav Samson Lenk, Xavier Baumaxa) s hiphopery (Prago Union, Vladimir 518 & Mike T), jazzmany (Ondřej Pivec, Dan Bárta, Ondřej Ruml) či aktuálními oblíbenci rocku i tancemilovné mládeže (The Atavists, Vypsaná Fixa, Portless, Mydy Rabycad).

K návštěvníkům Koncertu pro Paměť národa promluvili mimo jiné skaut a vězeň komunismu, 102 let starý Eduard Marek, jehož vystoupení patřilo k nejsilnějším, herečka a diplomatka Magda Vášáryová, vědci Jiří Grygar a Ivan M. Havel, občanský aktivista Mikuláš Minář, generál Petr Pavel nebo filozof a pedagog Daniel Kroupa. Večer moderovali Ester Geislerová a Jiří Havelka. Všichni umělci, mluvčí i moderátoři vystupovali bez nároku na honorář.

Fotografie z koncertu najdete na Facebookové stránce Paměti národa či na tomto odkazu. Záznam z koncertu Post Bellum zveřejní do měsíce na svém webu a Facebooku, členové Klubu přátel Paměti národa dostanou záznam v pravidelném newsletteru.

Koncert proběhl jako součást kampaně „Nezapomeňme“, kterou Paměť národa připomíná 30 let naší svobody. Pod heslem „Nezapomeňme“ organizují lidé z Post Bellum desítky výstav, koncertů, pouličních oslav, vzdělávací programy pro školy ve 30 Městech Paměti národa. V Praze proběhne velkolepá projekce a světelná instalace přímo 17. listopadu na domech Národní třídy. Česká televize a Český rozhlas Plus také odvysílají Ceny Paměti národa předávané už podesáté, letos výjimečně 5 osobnostem z 5 postkomunistických zemí.

Děkujeme všem partnerům koncertu, kterými  jsou:

Hlavní partneři: 

ANALOGIA
Forum Karlín
Nadační fond Avast

Partneři:

Petr Pudil
Jan Dobrovský
Ticket Stream
Slevomat
OSA
Česká podnikatelstká pojišťovna

Mediální partneři 

Český rozhlas – hlavní mediální partner
Tiscali Media
JC Decaux
Deník N
Echo 24
Forum24
Reportér
Rádio Beat
Rádio Express
ČSFD
Radio 1
Etenim

Koncert rovněž podpořili: 

Serge Grimaux
Jan Siro
Audiolight
Bageterie Boulevard
Peppermint
United Islands of Prague
Shameless
Blue Events
Poruchová služba – plyn Třinec
Brand Concept
Eva Žůrková
Vaňkovi
Josef Kvapil
Petr Bečička
Oční klinika Duovize
Jakub a Simona Hrňákovi
Pavlína Uhlířová
Tomáš Richter
Tespo Rac
Pavel a Jiřina Heřmanovi
Marek Luhan
Advokátní kancelář
Pokorný, Wagner & partneři

Kompletní program večera je k nalezení na: https://www.nezapomenme.cz/koncert/

Facebooková událost Nezapomeňme – Koncert pro Paměť národa

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.