Aktuality

Křtíme ruské vydání knihy Totální nasazení

Komiksová kniha Totální nasazení má svou novou podobu. Těší nás, že po českém a německém vydání budou teď moci příběhy poznat i čtenáři v Rusku nebo ti u nás, kteří rusky čtou. Pojďte s námi knihu pokřtít: v úterý 10. prosince 2019 od 18 hod. v Domě národnostních menšin v Praze 2. Program večera je v českém jazyce, s tlumočením do ruštiny.

V komiksové knize Totální nasazení vyprávějí 3 scénáristé a 3 kreslíři 3 silné příběhy žen, které se nikdy nesetkaly, a přece jejich životy spojuje podobná zkušenost – pracovní lágr. Na úterní křest přijdou dva ze scénáristů – Ondřej Nezbeda a Tomáš Hodan. A určitě vám knihu rádi podepíší.  A přijdou i další lidé nejen z týmu Post Bellum, kteří se na vzniku knihy podíleli. Zastavte se, rádi vás uvidíme! Křest začíná v 18 hod. v Domě národnostních menšin (Vocelova 3, Praha 2).

Informace najdete také ve Facebookové události: Křest ruského vydání knihy Totální nasazení.

Děkujeme nadaci Připomínka, odpovědnost a budoucnost (EVZ Foundation) a Česko-německý fond budoucnosti / Deutsch-Tschechischer Zukunftsfonds bez nichž by kniha nevznikla.

Komiksová kniha Totální nasazení

Helena skončila za ostnatým drátem jako česká Židovka z Volyně. Podařilo se jí uprchnout a poté byla spojkou partyzánů.
kresba: Karel Osoha, scénář: Ondřej Nezbeda

Jarmila se k práci pro nacisty přihlásila dobrovolně. Spolupracovala s odbojem, a tak doufala, že se tam ukryje před gestapem.
kresba: Tomáš Kučerovský, scénář: Tomáš Hodan

Franciska se narodila polské matce a českému otci, kteří se do sebe zamilovali během nuceného nasazení v továrně Schlutup na letecké součástky.
kresba: Petra Josefina Stibitzová, scénář: Petra Soukupová

Kniha je k dostání v českém jazyce u dobrých knihkupců nebo na: http://eshop.pametnaroda.cz/obchod/totalni-nasazeni/

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí. Tři příběhy žen, které se nikdy nesetkaly, a přece jejich životy spojuje podobná zkušenost – pracovní lágr. Franciska se během nuceného nasazení narodila. Její polská matka a český otec se do sebe zamilovali na tom nejpodivnějším místě — v továrně na munici, kde byli oba nuceně nasazeni. Jarmila se chtěla otrocké práci pro nacistickou říši vyhnout, ale nakonec do Německa odjela, aby se v táboře Sackisch skryla před gestapem. Spolupracovala totiž jako spojka s odbojovou skupinou, kterou nacisté odhalili. A Helena musela na otrocké práce nastoupit poté, co ji s rodiči, sourozenci a babičkou uvěznili v židovském ghettu ve volyňském Ostrožci. Z rodiny přežila jediná.Kniha ale nevypráví jen o ubíjejících dnech, které tyto ženy a jejich rodiny trávily v továrnách, na polích pod dohledem strážných. Vypráví i o tom, co jim válka vzala, s jakými vzpomínkami a s jakou bolestí je vrhla zpět do světa. A spolu s nimi zhruba dalších 400 až 450 tisíc Čechů, českých Židů a Romů, kteří museli odjet do nacistické říše jako levná pracovní síla a jako vězni zajateckých a koncentračních táborů.

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.