Aktuality

23. května běžíme! Každý sám a přitom spolu

Termíny Běhu pro Paměť národa 2020 jsme kvůli šíření koronaviru přesunuli na září. Ale v sobotu 23. května 2020 poběžíme „každý sám a přitom spolu“. Připojte se k nám!

Běžíme na podporu všech, kteří pomáhají. Vyběhnout můžete 23. května 2020 kdekoli v ČR nebo v zahraničí, při dodržení bezpečnostních opatření. Čas si určíte sami, stejně jako trasu a její délku (doporučujeme 1, 5 nebo 10 km).

Pokud budete chtít, můžete vaším během podpořit Centrum pomoci Paměti národa – aktuální projekt, v němž Paměť národa pomáhá pamětníkům seniorům. Za jakoukoli pomoc budeme vděční. Děkujeme!

Také při této příležitosti si chceme připomenout hrdiny – ty současné: lékaře, sestřičky a ostatní zdravotnický personál… Běžíme za všechny, co pomáhají. (Běžet můžete ale tradičně i za ty, kteří se statečně chovali v minulosti – za letce RAF, odbojáře, vězně nacismu a komunismu… Nebo běh věnovat vašemu dědečkovi, který je pro vás vzorem.)

Za koho poběžíte si můžete dopsat na startovní číslo a před během je přišpendlit na tričko. A když už nemůžeme běžet spolu, spojíme se v myšlenkách a on-line. Budeme rádi, když na sociálních sítích budete sdílet vaše fotky nebo videa!

https://www.facebook.com/events/830591144097908/

https://www.instagram.com/behpropametnaroda/

#behpropametnaroda
#zavsechnycopomahaji
#kazdysamapritomspolu

https://www.behpropametnaroda.cz/

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.