Aktuality

Paměť národa pro 21. století

Moc děkujeme všem, kdo podpořili naší novou aplikaci na HitHit i mimo něj!  Máme vybráno 80 % z cílové částky a připravujeme pro vás nové odměny. Pomozte nám spustit aplikaci Paměť národa, zbývá 35 dní.

Uvědomujeme si, že bez digitálních moderních technologií to nelze. Chceme k Vám a k Vašim dětem promlouvat skrze nástroje, které používáte nejčastěji. Proto Vám příběhy ze sbírky Paměť národa budeme nabízet v nové mobilní aplikaci. Ta rozmluví naše výstavy a bude nabízet podcasty, videa a články z online Magazínu Paměti národa.

Chceme z ohromné sbírky příběhů vytvořit Paměť národa pro 21. století. I o minulosti se dá vyprávět poutavě, přehledně a srozumitelně. Díky Vaší podpoře budeme moci mobilní aplikaci vytvořit a dlouhodobě ji naplňovat kvalitním obsahem. A také připomínat příběhy malých či velkých hrdinství, bezpráví i naděje, které dokumentujeme pro sbírku Paměť národa. Jsme tým novinářů, dokumentaristů a historiků, kteří si uvědomují sílu přímých svědectví a důležitost uchovávání osobních vzpomínek na dobu nesvobody. Zaznamenané příběhy ukládáme do jedné z největších sbírek vzpomínek na 20. století v Evropě – dnes obsahuje již více než 10 tisíc pamětníků. Na tomto unikátním projektu spolupracujeme s desítkami partnerů z celého světa.

Rozhodli jsme se přizpůsobit době a chceme naprogramovat novou mobilní aplikaci nejen pro dospělé, protože Paměť národa je jedinečná investice do budoucnosti našich dětí. Je podstatné, aby společnost nezapomínala na to, co prožila ve 20. století. Vyprávějme si příběhy našich babiček a dědů. Poznáváním historie a lidských příběhů se učíme poznávat sami sebe, rozumět přítomnosti a předpokládat budoucnost. Příběhy nás učí, co je v životě důležité a za co stojí bojovat. Chceme soustavnou, odpovědnou a soustředěnou prací připomínat období totalitních režimů. Svědectví nám umožňují nahlédnout na historické události vždycky z trochu jiného úhlu, nově.

Budeme vděční za vaši podporu na HitHit, kde si můžete vybrat jednu z odměn: https://www.hithit.com/cs/project/8117/pamet-naroda-pro-21-stoleti 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.