Aktuality

Běh pro Paměť národa 2020 vynesl už téměř 750 tisíc korun

10 míst. 2083 běžců. 741 356 korun na natáčení pamětníků 20. století. To jsou zatím výsledky letošního Běhu pro Paměť národa, ze kterého máme obrovskou radost.

Výtěžek Běhu pro Paměť národa umožní natočit a uchovat další stovky jejich osudů. „Děkuji všem, kteří podpořili Běh pro Paměť národa. Jsme organizace, jenž má před sebou teď strašně práce. Nenávratně odchází generace našich prababiček a pradědečků, kteří ještě pamatují 2. světovou válku, mizí i příběhy těch, kteří pamatují 50. léta. Každá koruna pro Paměť národa je zvlášť nyní v době obav z koronaviru nesmírně vzácná. Strašně děkuji, že s námi sdílíte radost ze sportu, ale i odpovědnost za paměť našich rodičů a prarodičů. Moc si toho vážím,“ říká Mikuláš Kroupa, zakladatel Paměti národa, který se i letos zúčastnil pražského běhu ve Hvězdě.

Počet účastníků i vybraný finanční obnos ještě není úplně finální. Na programu je totiž ještě závod v Ostravě v sobotu 24. října, který je poslední z jedenácti oficiálních zastávek. Kromě těchto oficiálních závodů je ale i letos otevřená speciální kategorie s názvem „běžím kdekoliv“. K běhu se tak mohou připojit i ti příznivci Paměti národa, kteří to na konkrétní místo mají daleko, žijí v zahraničí nebo raději běhají sólově. V minulosti si takto startovní číslo připnuli třeba i běžci v USA, Řecku nebo Japonsku. Více informací najdete na www.behpropametnaroda.cz.

 

 

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.