Aktuality

Běh pro Paměť národa 2020 vynesl necelý milion korun

11 míst. 2264 běžců. 948 000 korun na natáčení pamětníků 20. století. To jsou zatím výsledky letošního Běhu pro Paměť národa, ze kterého máme obrovskou radost.

Výtěžek Běhu pro Paměť národa umožní natočit a uchovat další stovky jejich osudů. „Děkuji všem, kteří podpořili Běh pro Paměť národa. Jsme organizace, jenž má před sebou teď strašně práce. Nenávratně odchází generace našich prababiček a pradědečků, kteří ještě pamatují 2. světovou válku, mizí i příběhy těch, kteří pamatují 50. léta. Každá koruna pro Paměť národa je zvlášť nyní v době obav z koronaviru nesmírně vzácná. Strašně děkuji, že s námi sdílíte radost ze sportu, ale i odpovědnost za paměť našich rodičů a prarodičů. Moc si toho vážím,“ říká Mikuláš Kroupa, zakladatel Paměti národa, který se i letos zúčastnil pražského běhu ve Hvězdě.

Kromě těchto oficiálních závodů byla i letos otevřená speciální kategorie s názvem „běžím kdekoliv“. K běhu se tak mohou připojili i ti příznivci Paměti národa, kteří to na konkrétní místo mají daleko, žijí v zahraničí nebo raději běhají sólově. Letos se připojili běžci z New Orleand, Los Angeles, Izraele nebo například Švýcarska. Více informací najdete na www.behpropametnaroda.cz.

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.