Aktuality

Galerie KODL vystavuje díla z aukce pro Paměť národa

Na předaukční výstavě Galerie KODL se až do 27. listopadu můžete podívat na 11 výtvarných děl současných umělců, která budou vydražena pro Paměť národa v neděli 28. listopadu na pražském Žofíně a online na portálu Artslimit.

Část z výtěžku aukce poputuje na podporu Paměti národa, abychom mohli dále sbírat autentická svědectví pamětníků významných dějinných událostí 20. století a ukazovali nebezpečí nedemokratických režimů.

„Paměť národa shromažďuje výpovědi lidí, kteří nebyli vidět, nebyli slyšet a přitom často trpěli mnohem víc než ti, o kterých víme. (…) Přál bych si, aby samotní aktéři a jejich rodiny měli radost z toho, že si jich veřejnost všímá, že si jich cení za to, co udělali. I proto s velkou radostí připravujeme již poněkolikáté tuto charitativní aukci,“ říká majitel galerie Martin Kodl.

Na dobročinné dražbě se můžete těšit na práce Josefa Bolfa, Stefana Milkova, Martina Krajce, Jiřího Petrboka, Zbyňka Sedleckého, Adama Štecha, Ivany Štenclové, Karla Štědrého a Márii Švarbové. Charitativní kolekci doplní i dvě plátna Karla Gotta. Všem umělcům a umělkyním náleží respekt a velké poděkování!

„Letos je to 20 let, kdy moji kolegové začali natáčet příběhy pro Paměť národa. Za ta léta jsme se podle některých výzkumů stali třetí největší sbírkou vzpomínek na světě. Archiv funguje hlavně díky podpoře soukromých dárců, a právě Galerie KODL patří mezi naše nejdůležitější podporovatele. Galerie spolu s umělci, kteří do aukce věnovali svá díla, tak mají zásluhu na tom, že Češi patří ke světové špičce v uchovávání příběhů svých předků. Za to jim patří velké díky,” říká Kristýna Bardová, tisková mluvčí neziskové organizace Post Bellum.

Pro všechny zájemce o koupi, kteří se aukce nemohou zúčastnit osobně, je připravená možnost dražit i online, a to přes web Artslimit. Více informací najdete na webu Galerie KODL.

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.