Aktuality

Začala registrace na Běh pro Paměť národa

Spustili jsme registraci na sedmý ročník Běhu pro Paměť národa. V druhé polovině května poběžíme za všechny, kteří se nevzdali. Na tratě se vydáme na 15 místech po celé republice.

Běžci si mohou zvolit závod s hromadným startem a doprovodným programem, ale i individuální běh, na který se vydají sami po vyznačené trase. Další možností je běh kdekoli!, kdy si zvolí libovolnou trasu na jakémkoliv místě v ČR nebo v zahraničí. Do speciálních květnových výzev se mohou zapojit i školy a firmy.

Ať už se běžci registrují na jakékoliv místo a formát běhu, v každém případě podpoří dobrou věc – zaplacením startovného přispějí na zachování a vyprávění příběhů těch, kteří nevzdali boj za svobodu, a pomoc pro ně.

Ať nás příběhy Paměti národa inspirují k vytrvalosti, udržování dobré kondice, překonávání sebe sama. Ať naše nohy nese odvaha, obětavost a houževnatost veteránů z druhé světové války, letců RAF, účastníků odboje doma i v cizině, někdejších politických vězňů, ale i těch, kteří právě dnes bojují za svoji svobodu.

Všechny potřebné informace najdete na stránkách Běhu pro Paměť národa.

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.