Aktuality

Paměť národa na Strahově: zveme na letní večery s příběhy 20. století

Loni na podzim jsme na Strahově oslavili 20. narozeniny a letos se na místo s jedinečnými výhledy na Prahu a pohnutou historií vracíme znovu. Na červenec až září jsme připravili večery s příběhy 20. století – zveme vás na komentované procházky, letní kino, debaty s pamětníky a výstavy. Vstup je zdarma.

KOMPLETNÍ PROGRAM >>>

Strahovský stadion je kulturní památkou uprostřed města, a přitom tak trochu opuštěné místo, které se snaží najít novou identitu. A jelikož už Václav Havel říkal, že „není identity bez paměti“, zveme vás na procházky, která vás seznámí s pamětí Strahova. Dalším bodem večera budou projekce dokumentárních filmů z produkce Paměti národa a následovat budou tematické debaty s pamětníky, případně autory filmů. Na jižní tribuně největšího stadionu světa můžete každý den od 9.30 do 19.00 navštívit také jednu ze čtyř výstav, které se během následujících měsíců na Strahově obmění.

Program na Strahově vyvrcholí na přelomu září a října třídenním Festivalem Paměti národa, který nabídne přednášky, debaty s historiky i pamětníky, workshopy, koncerty známých kapel, projekce dokumentárních i hraných filmů, autorská čtení nebo prezentace divadelních dílen.

JAK SE DOSTAT NA MÍSTO?

Vstup na tribunu je z ulice Vaníčkova, zastávka autobusu Stadion Strahov. Komentované procházky začínají na Pohořelci na zastávce tramvají.

JE TŘEBA REZERVACE PŘEDEM?

Vzhledem k velkému zájmu je nyní nutné si na procházku i projekce rezervovat místo nákupem vstupenky zdarma na webu strahov.pametnaroda.cz.

NA KOHO SE OBRÁTIT?

Případné dotazy zodpoví Agáta Kalvachová, agata.kalvachova@postbellum.cz, 736 442 977

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy a MČ Praha 6.

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.