Aktuality

Vyhrajte vyhlídkový let

Institut Paměti národa Pardubice a jeho výjimečná výstava lákají veřejnost k návštěvě od letošního března a o prázdninách tam navíc můžete vyhrát vyhlídkový let nad pamětními místy východních Čech. Od svého otevření expozice plná technologií a skutečných příběhů 20. století baví nejen širokou veřejnost, ale i školní exkurze.

Hlavním rozdílem od tradičních výstav a muzeí je především to, že expozice až na výjimky nepracuje s fyzickými objekty a nenajdete tam žádnou vitrínu. Na začátku si vyberete příběh, který chcete v rámci prohlídky sledovat, a pak už se necháte unášet vyprávěním pamětníka doplněným o projekce, netradiční efekty a interaktivní obrazovky. Díky jejich propojení zažijete silný zážitek!

Výstava bude pro veřejnost otevřená během prázdnin od pátku do neděle a navíc si pro své návštěvníky připravila soutěž o vyhlídkové lety. Princip je jednoduchý. Stačí si výstavu projít a zodpovědět správně 3 otázky k příběhu, který právě návštěvník prožil. Více informací o soutěži najdete ZDE.

V pracovních dnech nabízí Institut navíc speciální dopolední prohlídky pro dětské tábory. Ty mají možnost vybrat si buď jen prohlídku expozice nebo rozšířenou verzi o workshop s příběhy minulého století. Termín je potřeba dopředu rezervovat.

Expozice je skvělým tipem na rodinný výlet. Na základě návštěv školních exkurzí je potvrzeno, že díky technologiím opravdu baví i náctileté. Sklepní prostory, kde se výstava nachází, nabízí vedle zajímavého obsahu, také příjemné ochlazení nebo úkryt před letním deštěm. Informace o otevírací době a prodeji vstupenek jsou uvedeny na webových stránkách Institutu Paměti národa Pardubice.

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.