Aktuality

Právě probíhá Měsíc dobročinné závěti

Na období 13. září až 12. října připadá Měsíc dobročinné závěti. Dárcům a dárkyním, kteří pamatují na dobročinnost nejen za svého života, ale i po něm, bude proplacen notářský poplatek za sepsání závěti. Tímto způsobem je možné podpořit i naši organizaci Post Bellum. 

Akci pořádá každoročně koalice Za snadné dárcovství za finančního přispění Nadace Via. Cílem je upozornitže lze konat dobré skutky nejen za života, ale i po něm a že odkaz majetku na dobročinné účely dává smysl. Náklady na notářský poplatek za sepsání zápisu o závěti proplatí koalice každému, kdo v závěti alespoň z části pamatuje na dobročinnou organizaci dle výběru.

Sepsání závěti před notářem je jednoduchý úkon. Jakmile vše dokončíte, stačí kontaktovat koalici, zaslat pár jednoduchých podkladů a poplatek vám bude proplacen. Poplatek včetně dalších úkonů je ve výši 1.800 Kč bez DPH. O darování formou dobročinné závěti podrobně informuje kampaň Závěť pomáhá.

Pokud uvažujete o tom, že do své poslední vůle zahrnete naši organizaci Post Bellum, která spravuje projekt Paměť národa, kontaktujte nás prosím na dary@pametnaroda.cz nebo na telefonním čísle +420 725 321 412. Rádi vám poradíme a předáme další informace.

Každý dar má smysl, každá dobrá vůle pomáhá světu, ve kterém žijeme.

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.