Aktuality

Vernisáž výstavy Paměť národa v Moravskoslezském kraji

V úterý 4. 10. se můžete přijít podívat na vernisáž výstavy Paměť národa v Moravskoslezském kraji. Osobnosti, jejichž portréty přináší tato výstava, spojuje krajina, lidé a novodobá historie Moravskoslezského kraje. Historické události 20. století se silně a neopakovatelně zapsaly do života pamětníků. Staly se součástí jejich osobního příběhu a individuální paměti.

Tito lidé pro Paměť národa otevřeně a vstřícně vyprávěli. O první republice, o hrůzách holocaustu a nacistických lágrů, o násilí vůči sedlákům, o špiclování, strachu a obavách. Ovšem také o silné vůli, odvaze a neutuchající naději. O víře v Boha a dobro, o lidském soucitu. Jejich svědectví tak zůstanou uchována v paměti Moravskoslezského kraje, naší vlasti i Evropy. Předali je dnešním i budoucím generacím, za což jim Paměť národa děkuje.

Výstava, která vznikla díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje, bude umístěna před Gymnáziem Hladnov v Ostravě do 17. října, následně se přesune do Frýdku-Místku, do konce prosince pak bude putovat krajem.

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.