Aktuality

Letos jsme na Slavnostech svobody nejen jako návštěvníci

V rámci blížících se plzeňských Slavnosti svobody 2023 Plzeň / Liberation Festival Pilsen 2023 se vůbec poprvé můžete těšit na DEN S PAMĚTÍ NÁRODA! Na Den vítězství 8. května pro vás na náměstí Republiky chystáme bohatý program,

  • jehož součástí bude Běh pro Paměť národa 2023 v Plzni,
  • ale i zbrusu nové vystoupení Orchestru Paměti národa s dirigentem Matějem Kroupou a šansoniérkou Monika Načeva.
  • V DEPO2015 vás čeká oblíbený mix historie a politiky v podání předsedy kolegia Paměti národa Jana Dobrovského a novináře Jindřicha Šídla.
  • Bude toho ale mnohem více.

Pojďte si s námi zaběhat nebo se jen tak projít. Čeká vás příjemný květnový den s vůní šeříku a v rytmu jazzu. Sejdeme se na startu, abychom běželi za ty, kteří to nevzdali. Startovat budeme poprvé přímo z náměstí Republiky! Poběžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy válečných veteránů, politických vězňů, obětí holocaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu.

Běžci mají na výběr měřené závody s hromadným startem na 5 nebo 10 km, neměřený běh na 1 km, do kterého se mohou zapojit třeba i rodiče s kočárky, a závod pro děti na 300 metrů. Výtěžek ze startovného poputuje na aktivity Paměti národa – natáčení vzpomínek pamětníků 20. století, programy ve školách a pomoc bojovníkům za svobodu.

Děkujeme zástupcům města Plzeň a organizátorům Slavnosti svobody, že letos můžeme být u toho nejen jako návštěvníci!
Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.