Aktuality

Paměť národa na Strahově

I letos v létě ožije Strahovský stadion. Připravili jsme program pro slunečné dny i vlahé noci – od poutavých procházek s průvodcem a zajímavých filmových projekcí až po debaty, které jdou na dřeň, a tematické večírky s hudbou.

Program na Strahově startuje už tuto středu 28. června. Začneme poutavou procházkou, na kterou naváže beseda s Mikulášem Kroupou a Adamem Drdou, kteří stojí za rozhlasovým dokumentárním cyklem Příběhy 20. století. Nahlédnete s nimi do zákulisí jejich cyklu, vyprávět budou také o cirkusákovi z Gulagu, vzpomínkách na Heydrichovu éru, svědectví z klíčového srpna 1968 a mnoha dalších.

Přijďte, rádi vás uvidíme. Genius loci Strahova, program, který vás obohatí, odpočinek od rušného města, možnost se zchladit i výhledy na noční Prahu – to jsou jen některé důvody, proč za námi vyrazit. Program Festivalu Paměti národa 2023 se koná po celé léto vždy v závěru měsíce za podpory Hlavního města Prahy, Městské části Prahy 6 a Státního fondu kultury. Kompletní program Festivalu Paměť národa 2023 je uveden na strahov.pametnaroda.cz

 

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.