Aktuality

Paměť národa na Strahově pokračuje i v červenci

Program na Strahově pokračuje i v červenci. Od úterý 25. do čtvrtka 27. července můžete na jižní tribuně navštívit komentované procházky, na které vždy navážeme projekcí nebo debatou. Červencový program otevřeme večerem věnovaný romským vzpomínkám, literatuře a hudbě. Připravena je také diskuse o křesťanství v 21. století a předpremiéra filmu České děti z Volyně.

 

ÚTERÝ 25. ČERVENCE

>> procházka Stadion Strahov a jeho historie <<
od 17:30 hod., vstup 50 Kč

>> R jako Romové | projekce a debata <<
od 19:00 hod., vstup zdarma
Projekce dokumentárního filmu R jako Romové a následná diskuse, které se zúčastní dokumentarista Jan Blažek. Mluvit budeme také o romské literatuře s Jiřinou Kuklovou Stolařovou z nakladatelství Kher a novinářem Patrikem Bangou.
>> Sára Marcinová| hudba <<
od 20:45 hod., vstup zdarma
Večer zakončíme u ohně, kde zazpívá Sára Marcinová a zahraje Gyulla Banga.

 

STŘEDA 26. ČERVENCE

>> Křesťanství v 21. století |debata <<
od 19 hod., vstup zdarma
Další ze strahovských debat se bude věnovat proměně křesťanské víry ve 20. a 21. století. Dokáže církev držet krok s moderní dobou? Jaké má dnešní česká a moravská církev duchovní osobnosti? A co ukazuje současný trend uzavřenějších a přísnějších křesťanských proudů? O tom budeme mluvit na Strahově s farářem Janem Kotasem, kancléřkou Marií Kolářovou a teologem Martinem Chadimou.

 

ČTVRTEK 27. ČERVENCE

>> České děti z Volyně | projekce a debata <<
od 19:00 hod., vstup zdarma
Předpremiérová projekce dokumentárního filmu České děti z Volyně. Jeho autoři čerpali z rozhovorů pro archiv Paměť národa, ve kterých vypovídají lidé, jež se na Volyni narodili a jejichž rodiny se po repatriaci usadily v Olomouckém kraji. Na projekci naváže debata s Adamem Drdou, jedním z autorů snímku.

 

I letos v létě ožívá Strahovský stadion. Paměť národa připravila na jižní tribuně program – od procházek s průvodcem a filmových projekcí až po debaty a tematické večírky s hudbou. Program Festivalu Paměti národa 2023 se koná po celé léto vždy v závěru měsíce za podpory Hlavního města Prahy, Městské části Prahy 6 a Státního fondu kultury. Kompletní program Festivalu Paměť národa 2023 je uveden na strahov.pametnaroda.cz

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.