Projekty

Institut Paměti národa

Instituty Paměti národa nabídnou moderní expozice věnované 20. století a především lidem, kteří zažili totality na vlastní kůži. První Institut plánujeme otevřít letos na podzim v Pardubicích, následovat bude Praha, Brno, Olomouc a další krajská města. Na těchto místech vybudujeme společně centra moderních dějin, kultury a setkávání.

Hlavní část institutů tvoří moderní expozice připravené tak, aby poutavou formou přiblížily studentům a mladým lidem holocaust, bitvy a domácí odboj 2. světové války, komunistické politické procesy, okupaci 1968 nebo například normalizaci. Tyto příběhy Post Bellum natáčí už 20 let a ukládá do sbírky Paměť národa.

Instituty Paměti národa také nabídnou programy pro veřejnost věnované 20. století, ale i aktuálním společenským otázkám. Velkou pozornost v Paměti národa věnujeme předávání zkušeností mezi generacemi. Instituty v tom nebudou výjimkou. Vytvoříme v nich místo pro setkávání dětí s pamětníky, divadelní kroužky, workshopy a projekce pro školy. V nově vybudovaných institutech nebudou chybět pravidelné aktivity pro seniory a také zázemí určené k natáčení dalších vzpomínek do sbírky Paměť národa.

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.