Projekty

Mobilní aplikace Místa Paměti národa

Od roku 2013 funguje na chytrých telefonech aplikace Místa Paměti národa, která je interaktivním průvodcem po místech, která jsou spojena s událostmi 20. století.

Aplikace určí vaši polohu a ukáže vám na mapě „místa paměti“ ve vašem okolí. Díky aplikaci k vám začnou tato místa promlouvat, a to doslova. Své příběhy totiž vyprávějí lidé, kteří je v daných místech zažili na vlastní kůži.

V červenci 2016 jsme odstartovali soutěž Cesty pamětí. Na milovníky turistiky i cyklistiky a historie čeká jedenáct tras v devíti krajích České republiky, které mapují nejzajímavější historické fenomény nebo události daného regionu. Pokud se uživatelé mobilní aplikace zároveň registrují na www.mistapametinaroda.cz, mohou se zúčastnit letní soutěže Cesty pamětí. Mobilní aplikace cestovatele naviguje, za navštívení každého bodu na trase udělí bod, za absolvování celé trasy pak virtuální Pečeť národa. Pro zvídavé cestovatele jsou připraveny kvízové otázky, možnost každou trasu ohodnotit nebo sdílet vyprávěné příběhy na sociálních sítích. Výsledky soutěže vyhlásíme v září 2016 a vítězové obdrží věcné ceny, DVD, publikace a další.

Stáhněte si aplikaci a vyzkoušejte nový rozměr turistiky.

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Nezapomeňme
Koncert pro Paměť národa

Přijďte si poslechnout skvělou muziku a podpořit Paměť národa! Připomeneme si Koncert pro všechny slušný lidi z prosince 1989.
Předprodej vstupenek

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.