Výstava Střípky revoluce popisuje výrazná témata roku 1989. Každé je doplněno o střípek, ze vzpomínek konkrétního pamětníka, který revoluční události zažil. Panely obsahují prvky rozšířené reality, díky kterým se vám objeví na displeji video. Záběry…
V roce 2018 vytvořilo Post Bellum ve spolupráci se zahraničními partnery putovní vzdělávací open-air výstavu, která sledovala osudy pamětníků ze zúčastněných zemí. Výstava se konala celkem v sedmi zemích Evropy, putovala…
Velkoformátové panely výstavy Paměť národa ’68 na cestě z Vítězného náměstí na Hradčanskou přiblížli na příbězích 15 pamětníků nejen samotný vstup armád pěti zemí Varšavské smlouvy v noci z 20. na 21. srpna 1968, ale i události, které invazi předcházely – některá vyprávění začínají už v roce 1967.
Výstava připomíná deset nejdůležitějších fenoménů našich moderních dějin a seznamuje s osudy lidí, kteří je zažili doslova na vlastní kůži. Důležité fenomény našich moderních dějin výtvarně zpracoval komiksový ilustrátor Vojtěch Šeda. Ke…
Fotografická výstava představuje dvanáct lidí, kteří nosí pro nás neobvyklá jména a za nimi skrývají ještě ojedinělejší příběhy. Jsou to například Vietnamka Nhung Nechybová, Bulhar Kiril Berkovski nebo Řekyně Aikaterini Franc Sgourdeou, kteří v ČR našli nový domov.
Exteriérová výstava velkoplošných fotografií Oldřicha Škáchy je společný projekt Městské části Praha 6, Knihovny Václava Havla a společnosti Post Bellum. Oslava nedožitých 80. narozenin prvního českého prezidenta je zamýšlena nejen…
Pět let fotil Lukáš Žentel pro sbírku Paměť národa lidi, kteří se dostali do křížku s dějinami 20. století. Oběti holocaustu, převaděče přes železnou oponu, piloty RAF, ale i estébáky a…