Výstavy

K zapůjčení

Vybrané výstavy Post Bellum mohou přijet i k vám. Jaké exteriérové i interiérové výstavy si aktuálně můžete zapůjčit, najdete níže.

Zapůjčit si můžete také samostatně výstavní systémy pro vaši vlastní výstavu či propagaci.

 

K zapůjčení: Výstava Loading Love

Loading Love: O zakázané lásce a zamlčené české historii   Život queer komunity na území bývalého Československa a Maďarska, historii perzekucí a  boje za právo na důstojnost a sebeurčení i příběhy…

Čtěte dále

K zapůjčení: Střípky revoluce

Výstava Střípky revoluce popisuje výrazná témata roku 1989. Každé je doplněno o střípek, ze vzpomínek konkrétního pamětníka, který revoluční události zažil.   Panely obsahují prvky rozšířené reality, díky kterým se vám objeví na displeji video. Záběry…

Čtěte dále

K Zapůjčení: Výstava ANO/NE

V roce 2018 vytvořilo Post Bellum ve spolupráci se zahraničními partnery putovní vzdělávací open-air výstavu, která  sledovala osudy pamětníků ze zúčastněných zemí. Výstava se  konala celkem v sedmi zemích Evropy, putovala…

Čtěte dále

K zapůjčení: Paměť národa ’68

Velkoformátové panely výstavy Paměť národa ’68 na cestě z Vítězného náměstí na Hradčanskou přiblížli na příbězích 15 pamětníků nejen samotný vstup armád pěti zemí Varšavské smlouvy v noci z 20. na 21. srpna 1968, ale i události, které invazi předcházely – některá vyprávění začínají už v roce 1967.

Čtěte dále

K zapůjčení: Příběhy 20. století

Výstava připomíná deset nejdůležitějších fenoménů našich moderních dějin a seznamuje s osudy lidí, kteří je zažili doslova na vlastní kůži.  Důležité fenomény našich moderních dějin výtvarně zpracoval komiksový ilustrátor Vojtěch Šeda. Ke…

Čtěte dále

K zapůjčení: Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin

Fotografická výstava představuje dvanáct lidí, kteří nosí pro nás neobvyklá jména a za nimi skrývají ještě ojedinělejší příběhy. Jsou to například Vietnamka Nhung Nechybová, Bulhar Kiril Berkovski nebo Řekyně Aikaterini Franc Sgourdeou, kteří v ČR našli nový domov.

Čtěte dále
Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.