K zapůjčení

K zapůjčení: Výstava Loading Love

Loading Love: O zakázané lásce a zamlčené české historii  

Život queer komunity na území bývalého Československa a Maďarska, historii perzekucí a  boje za právo na důstojnost a sebeurčení i příběhy zakázané lásky, to vše ukazuje výstava  Loading Love. Popisuje historii, o které učebnice dějepisu mlčí. 

Svobodně vyjádřit lásku je jednou ze základních potřeb člověka, bez které si málokdo umí  představit smysluplný, šťastný život. Přesto se ale stále setkáváme s tím, že lidé  menšinové sexuální orientace jsou v naší společnosti vnímání jako cizí element, který nemá v dějinách své místo. Naše učebnice dějepisu na tuto část historie totiž úplně zapomněly. 

Jakým překážkám v minulosti čelili muži, kteří milovali muže, a ženy, které milovaly ženy?  Našli svou životní lásku v nelehké době, kdy společnost trestala a potlačovala jejich  přirozené bytí? Kdo byli první lidé v Československu a Maďarsku, kteří vedli etický boj za  vlastní důstojnost a právo na sebeurčení?

Na to odpovídá právě výstava Loading Love, která odhaluje neznámé, ukryté příběhy v  minulosti zakázané lásky v období posledních sta let. Tyto příběhy k nám ale s razancí a  aktuálností promlouvají dodnes.

Technické parametry výstavy

  • vhodná pro venkovní prostory
  • výstavní systém – 16 ks  oboustranných výstavních stojanů (stojan 200x 132 cm, podstava  91×132 cm)
  • 32 potištěných plastových panelů 1930 x 1220 mm (forex 3mm)

Náhled výstavy je k vidění na tomto odkazu.

Cena dohodou. V případě zájmu o zapůjčení výstavy kontaktujte Zbyňka Jurkovského na adrese zbynek.jurkovsky@postbellum.cz.

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.