Výstavy

Realizované výstavy

Post Bellum připravuje každý rok desítky výstav. V sekci realizované výstavy najdete jejich přehled.

Výstava Loading Love

  Loading Love: O zakázané lásce a zamlčené české historii   Život queer komunity na území bývalého Československa a Maďarska, historii perzekucí a  boje za právo na důstojnost a sebeurčení i…

Čtěte dále

Střípky revoluce

Výstava Střípky revoluce popisuje výrazná témata roku 1989. Každé je doplněno o střípek, ze vzpomínek konkrétního pamětníka, který revoluční události zažil.   Panely obsahují prvky rozšířené reality, díky kterým se vám objeví na displeji video. Záběry…

Čtěte dále

Brno osvobozené!?

Festival Meeting Brno a Paměť národa připomněli multimediální výstavou Brno osvobozené!? nesvobodné období za komunistické totality. Expozice byla vytvořena u příležitosti 30. výročí sametové revoluce a 29. května zahájila 4. ročník festivalu…

Čtěte dále

Výstava Paměť národa

Od 1.října do 9. prosince 2018 jsme realizovali dosud největší a nejdéle trvající výstavu. Multimediální expozici Paměť národa mohli návštěvníci vidět v prostorách pod bývalým Stalinovým pomníkem v Praze na Letné. Výstava byla…

Čtěte dále

Výstava ANO/NE

Výstava Ano/Ne V roce 2018 vytvořilo Post Bellum ve spolupráci se zahraničními partnery putovní vzdělávací open-air výstavu, která  sledovala osudy pamětníků ze zúčastněných zemí. Výstava se  konala celkem v sedmi zemích…

Čtěte dále

Paměť Prahy 6

Výstava Paměť Prahy 6 provede návštěvníky stoletou historií Československa a Prahy 6 prostřednictvím příběhů konkrétních pamětníků ze sbírky Paměti národa. K vidění bude v Galerii Skleňák v Praze 6-Bubenči až do konce října.

Čtěte dále

Paměť národa ’68

Velkoformátové panely výstavy Paměť národa ’68 na cestě z Vítězného náměstí na Hradčanskou přiblížli na příbězích 15 pamětníků nejen samotný vstup armád pěti zemí Varšavské smlouvy v noci z 20. na 21. srpna 1968, ale i události, které invazi předcházely – některá vyprávění začínají už v roce 1967.

Čtěte dále

Paměť národa – Tenkrát v Brně

Výstava na watchtowerech vypráví příběhy deseti brněnských pamětníků, kteří v Brně zažili nejzásadnější dějinné události. Prostřednictvím velkoformátových fotografií a příběhů z Paměti národa výstava představuje novodobé století města Brna: 2. světovou válku,…

Čtěte dále

Příběhy 20. století

Výstava připomíná deset nejdůležitějších fenoménů našich moderních dějin a seznamuje s osudy lidí, kteří je zažili doslova na vlastní kůži.  Důležité fenomény našich moderních dějin výtvarně zpracoval komiksový ilustrátor Vojtěch Šeda Ke…

Čtěte dále

Nejsme tu sami: Příběhy našich menšin

Fotografická výstava představuje dvanáct lidí, kteří nosí pro nás neobvyklá jména a za nimi skrývají ještě ojedinělejší příběhy. Jsou to například Vietnamka Nhung Nechybová, Bulhar Kiril Berkovski nebo Řekyně Aikaterini Franc Sgourdeou, kteří v ČR našli nový domov.

Čtěte dále

Paměť národa – Osvobození 70

U příležitosti 70 let od konce druhé světové války jsme Ze sbírky Paměť národa jsme vybrali sedmdesát příběhů válečných pamětníků. Chtěli jsme uctít památku lidí, kteří byli vystaveni hraničním situacím,…

Čtěte dále

Lukáš Žentel – Setkání

Pět let fotil Lukáš Žentel pro sbírku Paměť národa lidi, kteří se dostali do křížku s dějinami 20. století. Oběti holocaustu, převaděče přes železnou oponu, piloty RAF, ale i estébáky a…

Čtěte dále

Příběhy našich sousedů – Nepromlčeno

Výstava vznikla díky žákům deseti základních škol z Prahy 6, kteří se zapojili do projektu Příběhy našich sousedů a natočili vzpomínky 14 pamětníků války, holokaustu či politických procesů komunistického režimu.

Čtěte dále

Příběhy našich sousedů

Žáci základních škol v projektu Příběhy našich sousedů vyhledávají lidi ze svého města či čtvrti, nahrávají jejich vzpomínky, prozkoumávají archivy a vytvářejí rozhlasové, televizní nebo psané reportáže. Podstatou projektu je setkání žáků a…

Čtěte dále
Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.