Realizované výstavy

Paměť národa – Osvobození 70

U příležitosti 70 let od konce druhé světové války jsme Ze sbírky Paměť národa jsme vybrali sedmdesát příběhů válečných pamětníků. Chtěli jsme uctít památku lidí, kteří byli vystaveni hraničním situacím, které si dnes dokážeme jen těžko představit a kteří neváhali za ideály svobody a demokracie nasadit vlastní život. A připomenou jejich svědectví. Některý z nich sestřelil za války deset nepřátelských letadel, rozšiřovali protinacistické letáky nebo se zasnoubili v terezínském ghettu.

Dejvickou ulici jsme velkoformátovými výstavními věžemi proměnili v Bulvár hrdinů s portréty a příběhy posledních válečných veteránů a pamětníků. Na Vítězném náměstí jsme instalovali Vlak Paměti národa, jenž vás vezme na audiovizuální cestu časem, při které takřka na vlastní kůži prožijete mobilizaci, válku na frontě, domácí odboj, Pražské povstání i poválečný odsun Němců.

Na Koncertě pro hrdiny, který 8. a 9. května 2015 v Dejvicích navštívilo víc než 15 tisíc lidí, jste mohli pozdravit také některé z přítomných válečných pamětníků. Byla to jedna z posledních šancí, vidět žijící svědky války.

Technické parametry výstavy 

  • vhodná pro venkovní prostory 
  • výstavní systém watchtower 
  • 10 věží o rozměrech 3 × 2 m a 5 × 2 m 

 

 

 

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.