Realizované výstavy

Příběhy našich sousedů – Nepromlčeno

Výstava vznikla díky žákům deseti základních škol z Prahy 6, kteří se zapojili do projektu Příběhy našich sousedů a natočili vzpomínky 14 pamětníků války, holokaustu či politických procesů komunistického režimu. Žákovské práce jsme doplnili některými dalšími osudy, které Paměť národa v posledních letech sesbírala v Praze 6. Všichni pamětníci, které na výstavě představujeme, žijí mezi námi a mají pro nás jeden důležitý vzkaz: „Svoboda není zadarmo.“ Naslouchejme jim tedy.

Žákovský dokumentaristický projekt Příběhy našich sousedů realizujeme, protože věříme, že předávání zkušeností mezi generacemi je nejpřirozenější způsob vzdělávání. Žádná učebnice nedokáže inspirovat tak jako vyprávěný příběh. Projekt probíhá současně na mnoha místech České republiky. Žákovské týmy vyhledávají ve svém okolí pamětníky, jejichž vyprávění audiovizuálně nahrávají a publicisticky zpracovávají do formy ucelených životních příběhů, které jsou poté uloženy do sbírky Paměť národa.

Technické parametry výstavy

  • vhodná pro venkovní prostory
  • výstavní systém watchtower
  • 7 věží o rozměrech 3 × 2 m a 5 × 2 m

Cena dohodou. V případě zájmu o zapůjčení výstavy kontaktujte Zbyňka Jurkovského na adrese zbynek.jurkovsky@postbellum.cz.

Sdílet

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.