Výstavy

Výstava Paměť národa

1.října jsme otevřeli naší největší a nejdéle trvající podzimní výstavu – multimediální expozici Paměť národa v Praze na Letné, která je v prostorách pod bývalým Stalinovým pomníkem. Výstava je věnovaná stoletému výročí založení Československa a zaměří se hlavně na dvě totality, kterými naše země prošla – nacistickou a komunistickou. V jedné části výstavy pod Stalinem vás čekají autentická vyprávění lidí, jejichž příběhy jsou zaznamenány na Paměti národa. Jsou rozdělená do devíti kapitol. V pravé části expozice pak budeme působit hlavně na vaše smysly, na chvíli se ocitnete ve vlaku kamsi do neznáma, v kokpitu letounu Spitfire, v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje, padne na vás hrůza vyšetřovny StB nebo vás obklopí euforie Sametové revoluce. Součástí výstavy jsou také příběhy 20. století, které najdete na výstavních panelech na Letné. A poslední část expozice také určitě nepřehlédnete – je na místě někdejšího pomníku, dnešního metronomu. Připomíná nesvobodu, násilné rozdělení světa a třeba také zdi mezi námi.

Výstava Paměť národa v Letenských sadech, u metronomu, 1. října – 9. prosince 2018. Mapka zde.

Vždy doporučujeme a zvláště o víkendech vás prosíme o koupi vstupenek předem přes web výstavy: http://stalin.pametnaroda.cz/ (link On-line prodej vstupenek), během víkendových dní bývá vyprodáno. Ve všední dny tak plno není a obvykle není problém odpoledne přijít a na výstavu se dostat i bez předem zakoupených vstupenek. Ideální je čas od 15  do 19 hod.

Otevřeno:

  • út–pá 08:30–19:00 (prodej vstupenek končí v 18 hod.) / so a ne 10:00–19:00
  • ve všední dny 8.30–14.30 mají školní skupiny přednost před individuálními návštěvníky
  • vstupné 100 Kč, zdarma: děti a mládež do 18 let, studenti, školní skupiny, senioři nad 65 let, držitelé karty ZTP a ZTP/P, členové Klubu přátel Paměti národa

Ze srdce děkujeme všem velkým i drobným dárcům, díky nimž výstava mohla vzniknout. Jejich seznam najdete jak na výstavních panelech před expozicí, tak na webu výstavy: stalin.pametnaroda.cz.

 

Sdílet

Klub přátel
Paměti národa

Potěšte své blízké a přispějte na natáčení osudů dalších pamětníků.
Darujte členství v Klubu přátel Paměti národa.
Objednat

Totální nasazení,
komiksová kniha

Tři komiksové příběhy podle skutečných událostí.
Tři ženy, jejichž životy spojil nacistický pracovní lágr.
Koupit knihu

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají zaznamenat životní osudy pamětníků 20. století a vyprávět je dál.