Účastníci prožijí postupnou proměnu společenské atmosféry třicátých let v Československu. Jak se jejím vlivem mění život mladé dívky Evy, jaké možnosti se před ní otvírají v době, kdy se ve své vlasti už necítí bezpečně? Okamžik zásadního životního rozhodnutí se blíží. Workshop v dobových reáliích ukáže principy fungování zastupitelské demokracie, ale i vzestup antisemitismu a xenofobie ve společnosti. Představuje fenomén uprchlictví z pohledu jednotlivce zasaženého velkými dějinami.
Zážitkový workshop pro žáky 8. a 9. tříd základních škol v dobových reáliích ukazuje principy fungování zastupitelské demokracie, ale i vzestup antisemitismu a xenofobie ve společnosti. Představuje fenomém uprchlictví z pohledu jednotlivce zasaženého velkými dějinami.
Cíle workshopu:
- seznámení se atraktivní a interaktivní formou s historickými reáliemi a lidskoprávní problematikou;
- rozvíjení sociální a emoční inteligence účastníků (pomocí vciťování se do motivací postav workshopu);
- rozvoj kritického myšlení účastníků;
- výchova k toleranci a porozumění;
- rozvoj komunikačních a argumentačních dovedností účastníků a jejich schopnosti kriticky myslet;
- prevence sociálně-patologických jevů (xenofobních a rasistických postojů);
- přispění ke zlepšení klimatu tříd.
Workshop vedou vyškolení lektoři se zkušeností s dramatickou výchovou a hraním rolí a pedagogicko-psychologickým vzděláním.
- délka 4 hodiny – vhodné i jako program na školní výlet nebo školu v přírodě
- pro 12–30 žáků
- dotovaná cena pro školy 60 Kč/účastník, minimální počet platících účastníků: 20 (workshopu se může zúčastnit i méně něž 20 žáků/studentů, ale minimální částka, kterou je třeba za workshop zaplatit je 1200 Kč)
Pro žáky základních škol jsme připravili ještě workshopy Den kdy se mlčelo a Lidská práva – chraňme je. Pro studenty středních škol jsme připravili obdobný workshop s názvem Tak tohle neprojde a workshop Lidi to tak nenechaj.
Workshop objednávejte v tomto formuláři, kde naleznete vypsané termíny, vaše případné otázky zodpovíme na workshopy@postbellum.cz.
Na současné podobě worskhopu se podíleli: Anežka Navrátilová, Zuzana Ouhrabková, Klára Křížová a Magdaléna Benešová.