Jménem studentů Gymnázia Paměti národa vás srdečně zveme na slavnostní odhalení pamětní desky popravených příslušníků SNB v úterý 27. června 2023 v 17 hodin v podloubí u hlavního vstupu do budovy Policejního prezidia ČR, Strojnická 27, 170 89 Praha 7

Při odhalení nastoupí policejní jednotka, promluví policejní prezident genpor. Martin Vondrášek, ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa a studenti, kteří představí příběhy některých policistů. Pozdravíme on-line téměř stoletého Karla Bažanta, zazní státní hymna, bude připraveno občerstvení. Budeme moc rádi, když nám potvrdíte účast vyplněním formuláře zde.

Byli to právě studenti našeho gymnázia, kteří přišli s touto důležitou iniciativou a rozhodli se společně s bývalým politickým vězněm, policistou Karlem Bažantem, ve spolupráci s historiky a badateli připomenout statečné policisty, kteří se postavili totalitnímu režimu. Na výrobu a instalaci desky se jim podařilo vybrat prostředky pomocí sbírky na darujme.cz, kde se také dozvíte více k historii pamětní desky.