Na oslavu začátku prázdnin vás zveme 29. června do amfiteátru na Kraví hoře v Brně. Program začíná od 14:00 a čekají vás workshopy, divadlo a aktivity spojené s činností Institutu Paměti národa v Brně. Přijměte jejich pozvání:

 „Prázdniny hurá! Pamatujete jak jste jako děcka běhali po štatlu? Vypněte potomkům telinu, konzoli a dotáhněte je na Den s Pamětí národa! Parkour od InMotion Academy jim rozproudí energii. Naše workshopy od Studia Scala a Domu umění jim nabudí mozek. Místo zevlu ve fotoboudě se stanou dokumentaristy a výstup vám všem šoupnem mailem z placu přímo dom.

Pro děcka palačinky z Panksy a zmrzka Minach. Pro vás škopek z Café Paměti národa, drinky a vylepšení fazony v Kabinetu holičů. Kravák a sluníčko! Začátek akce je ve 14h. Odpolední program je zdarma. 

Večer naváže betelnej koncert. Dvě legendy české alternativní scény 90. let rozbouří nebe nad Kraví horou. Dunaj “pro 21. století” vás strhne svým intenzivním proudem znovunalezené lásky ke společné tvorbě. Načeva, nová kapela té stejné Moniky, exkluzivně vystoupí s dosud nevydanou deskou “Jdem temným dnem”. Do moodu vás dostane princ brněnského ambientu Tom Holič a masivní síla ukrajinského ženského pěveckého sboru Kupava.“

Výtěžek z koncertu pomůže brněnské pobočce Paměti národa pokračovat v rozličných činnostech. Vstupenky hned teď na webu GoOut.net, nebo budou v prodeji na místě. Akce se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.