V našem kraji ročně natočíme životní osudy přibližně stovky pamětníků. Natáčíme ve studiu v Plzni, dojíždíme s dokumentaristy za pamětníky do jejich domovů a mapujeme příběhy napříč celým krajem.

V letošním roce zaznamenáváme příběhy červnových protestů proti měnové reformě, mapujeme osudy podél hranic, natočili jsme také příběhy potomků amerických vojáků, kteří osvobozovali Plzeň.

Natáčení v Prazdroji

Ve spolupráci s unikátním archivem Plzeňského Prazdroje jsme zahájili natáčení pamětníků, kteří  vypráví o životě v prostředí pivovaru, ať už v době před druhou sv. válkou, v době socialismu, či v období privatizace. Natočili jsme například vzpomínky dcery vrchního sládka, která v pivovaru prožila dětství. Díky obsáhlému archivu máme přístup k velkému množství cenných archivních dokumentů, fotografií. V projektu budeme pokračovat i v příštím roce. Rádi bychom natočili dalších alespoň deset pamětníků a realizovali výstavu.

Neslyšící v Plzni

Letos jsme natočili několik neslyšících pamětníků, včetně tlumočníka do znakové řeči. Zaznamenali jsme například, jaké možnosti a šance na vzdělání a pracovní zařazení měli lidé s tímto handicapem před rokem 1989.