28. 5. v 18:00 Kendeho vila, České Budějovice

Každé setkání s Janem Ciglbauerem slibuje nové pohledy do historie totalit 20. století. V květnu pro značný zájem opakujeme akci Protektorátní Budějovice slovem a obrazem, tentokrát se ale uskuteční po menší přestávce opět v Kendeho vile.

Před 86 lety německá vojska okupovala také České Budějovice. Nastalo šest let temné historie.

Jan Ciglbauer nám tyto roky připomene historickým průřezem obdobím nacistické okupace Českých Budějovic. Poukáže na důležité okamžiky, sídla protektorátních úřadů a na osudy některých místních hrdinů odboje i případy válečných zločinců a jejich pomahačů. Součástí přednášky bude promítání dobových fotografií z let 1939-1945.
Vstupenky: https://vstupenky.cbsystem.cz/cbsystem/standard/Hall/Index/30128/Cd6_sla_Xazaz8s_rov__xcodex_AGA1gFbU4whI8ULB0da18ram6yfj0WPyHgH-ow__?