Inscenace Štěstí Divadla Paměti národa

Divadlo Paměti národa připravilo šestou edici pravidelného divadelního cyklu „Paměť jsme my“. Opět se jedná o unikátní divadelní inscenaci založenou na osobních příbězích přeživších holocaustu.

Letošní pražská inscenace vznikla ve spolupráci s Národní galerií Praha a katedrou výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Studenti pod vedením multimediálního umělce a pedagoga Jana Pfeiffera umělecky zpracovali konkrétní osobní příběhy pamětníků, kteří přežili nacistickou perzekuci židovského obyvatelstva v Praze. Samotný objekt Národní galerie, kde bude inscenace uvedena 27. a 28. ledna 2024 vždy od 19 hodin, přímo souvisí s památkou na tyto události. Nacisté totiž využívali bezprostřední okolí Veletržního paláce jako shromaždiště svých pražských obětí těsně před deportacemi do koncentračních táborů.

Přijďte se 27. ledna v 19:00 podívat na představení Štěstí. Repríza proběhne 28.1. v 19:00. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Srdečné díky všem pamětníkům, kteří se o své příběhy podělili: Jana Dubová, Helga Hošková, Zdeněk Prokeš, Toman Brod a Michaela Vidláková. Projekt je možné realizovat díky Nadačnímu fondu obětem holocaustuMagistrátu hlavního města Prahy a Státnímu fondu kultury. Poděkování patří také projektu art re use.